“Овації, радість і мат”: ЗМІ розповіли про збиття першого “Кинджала” над Києвом та вдосконалення української ППО

patriot пво ппо патриот патріот

Травень став надзвичайним місяцем для української ППО, оскільки за 31 день Росія випустила 16% усіх ракет, які вона застосувала за 15 місяців війни, що майже втричі перевищує середній показник. Про це пише The Economist.

Минулого місяця російські терористи почали застосовувати більш рідкісні ракети, такі як «Іскандер-М» та «Кинджал». 30-річний оператор системи Patriot В’ячеслав згадує момент оплесків, радості та лайки, коли вночі 4 травня українські офіцери ППО зрозуміли, що увійшли в історію – було збито російську балістичну ракету повітряного базування “Кинджал”. В’ячеслав згадує, що ракета летіла зі швидкістю близько 1240 метрів за секунду, що становить третину від того, що люблять заявляти росіяни.

“Ми зрозуміли, що “Патріот” спрацював. Наступного разу, коли ми побачили на своїх моніторах вже не один, а шість “Кинджалів”, залишалося тільки приступити до справи”, – каже він.

Видання нагадує, що до отримання західної допомоги Україна використовувала старі радянські системи, такі як «Бук», С-125 та С-300. У перші дні війни багато засобів ППО України було пошкоджено та знищено.

Командир повітряного командування “Центр” генерал Анатолій Кривоножко зазначає, що будівництво протиракетного щита Києва розпочалося у травні 2022 року. Доти протиракетна оборона обмежувалася захистом стратегічних об’єктів. Україна тривалий час отримувала основну допомогу у вигляді переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК) типу «Стінгер», які були вперше поставлені перед війною.

На той час, коли восени минулого року Росія розпочала ракетну кампанію проти енергетичної інфраструктури України, сама Україна вже придбала першу зі своїх передових батарей ППО — системою IRIS-T німецького виробництва. Генерал Кривоніжко каже, що будівництво протиракетного щита Києва розпочалося у травні 2022 року. Доти протиракетна оборона обмежувалася захистом стратегічних об’єктів. Щит адаптувався з розвитком російської тактики, а схильність Заходу до ризику зростала.

Україна тривалий час отримувала основну допомогу у вигляді переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК) типу «Стінгер», які були вперше поставлені перед війною. На той час, коли восени минулого року Росія звернула увагу на безпілотну та ракетну кампанію проти енергетичної інфраструктури України, Україна вже оволоділа першою зі своїх передових батарей — системою IRIS-T німецького виробництва. Незабаром після цього з’явилися системи NASAMS, поставлені Америкою та Норвегією, також здатні протистояти крилатим ракетам. Першу Patriot було розгорнуто в Україні 21 квітня, другу — 27 квітня.

На сьогоднішній день система протиракетної оборони Києва організована пошарово. На вершині схеми знаходяться західні системи ППО, які можуть обмінюватися інформацією, поєднуючи радіолокаційну видимість та дальність дії. Тим часом Україна завершила процес інтеграції інших комплексів, у тому числі радянських «Буків» та С-300 у нову централізовану систему управління. Коли мета ідентифікована, проти неї застосовується найефективніша ракета, яка вражає її якнайдалі від міста.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.