Озонова діра над Південним полюсом перевищила розміри Антарктиди

Розміри озонової діри над Південним полюсом значно збільшилися за останні тижні й тепер вони перевищують розміри Антарктиди. Про це повідомляє Служба моніторингу атмосфери Copernicus.

Вчені стверджують, що дана озонова діра більша, ніж 75% озонових дір, які спостерігалися з 1979 року.

Директор Copernicus Венсан-Анрі П’єш зазначив, що діра в озоновому шарі над Південним полюсом очікувано виникла на початку сезону і вона не була чимось винятковим, проте пізніше перетворилася на «одне з найбільш стійких в історії спостережень».

“Тепер ми бачимо, що діра в цьому році стала набагато більша, ніж зазвичай. Вихор досить стабільний, а температура в стратосфері навіть нижчі, ніж торік. Це досить велика і потенційно глибока озонова діра”, – повідомив П’єш.

Вчені використовують комп’ютерне моделювання в поєднанні з даними супутникових спостережень, щоб моніторити стан озонового шару. Завдяки цим відомостям вони можуть створити точне тривимірне зображення озонової діри в Південній півкулі.

Вона щорічно утворюється в цій частині планети наприкінці зими. Піку озонова діра досягає до середини вересня-жовтня. Коли в атмосфері температури починають підвищуватися, полярний вихор стає слабшим і, як правило, до грудня озоновий шар повертається до норми.

  • У квітні минуло року найбільша озонова діра, яку виявили над центральною частиною Арктики, зникла майже через місяць після появи.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.