“Палац Медведчука”: “Схеми” показали будинок під Києвом, який кум Путіна реконструював, перебуваючи під санкціями

Поки голова партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук перебуває під домашнім арештом і під санкціями, в його головному маєтку під Києвом був ремонт. Про це повідомляють журналісти “Схем“, у розпорядженні яких опинилися унікальні креслення – плани всіх поверхів “палацу” нардепа.

Будинок побудували на колишній території державних дач, яка була приватизована на початку 2000-х. За свідченням екс-керівника Фонду держмайна Михайла Чечетова, це було зроблено незаконно, через тиск самого Медведчука.

Загальна площа “палацу” з понад сотні окремих приміщень перевищує 2 тисячі квадратних метрів. У ньому є два ліфти, шубосховище, басейн, масажний зал, перукарня, тренажерний зал, склад картин, камінна, кімнати для покоївок, пункт спостереження охорони, власна церква і ще цілий ряд об’єктів.

Дружина Медведчука Оксана Марченко раніше заявляла про готовність розповісти всім про їхній стиль життя, однак при цьому називала його простим і невибагливим.

Маєток у Пущі-Водиці

Маєток Медведчука біля історичної місцевості Пуща-Водиця зведено так, що до нього не можна підступитися: ні з землі, ні з повітря. Під’їзд до маєтку являє собою КПП із пунктом спостереження і високими воротами.

Небо над будинком теж довгий час було недоступно. У 2020 році журналісти “Схем” намагалися запустити безпілотник над територією Медведчука, але без успіху. Схоже, що охорона політика використовує техніку, яка створює перешкоди для дрона.

Пізніше журналістам все ж вдалося підняти один із дронів з більшою потужністю і кращими камерами над територією “палацу” кума Путіна.

“Чечетов усе детально виклав у цій явці з повинною і в своїх поясненнях. Він ясно вказує, що Віктор Медведчук чинив психологічний тиск на нього, коли Михайло Чечетов очолював Фонд державного майна України. Також чинив психологічний тиск, вимагав у нього підписати відповідні договори і передати власність держави в Пущі-Водиці у власність ФК “Динамо» (Київ), після чого Медведчук і брати Суркіси отримали контроль над державною землею”, – розповів юрист Олег Симороз, який ознайомився з документами.

У 2000-му році на ділянці не було майже нічого, а в 2005-му територія була розділена і вже забудована. Медведчук і Суркіси стали власниками величезних маєтків і сусідами. Зараз будівля нардепа на ремонті, тому домашній арешт він відбуває в іншому своєму будинку.

Підземелля маєтку Медведчука

У правому крилі цокольного поверху розташована кімната для покоївок з двома ліжками і душовою з туалетом. Сусідня кімната – пральня. По діагоналі знаходиться приміщення майже в 4 рази більше – це окремий гардероб для суконь. Як відомо з декларації, у Оксани Марченко тільки від бренду Dolce&Gabbana 34 сукні.

Є окреме приміщення для зберігання картин – їх у подружжя 530, без урахування 227 ікон. 14 іранських і 10 італійських килимів, мабуть, зберігаються на складі килимів. Він, поруч зі складом валіз, складом скатертин і шубною. Ліве крило цокольного поверху складається з житлових блоків М І Ж. Це можуть бути кімнати для чоловічого і жіночого персоналу або два бункери.

Північніше розташована зона відпочинку: гідромасажна, масажна, сольова кімната, зона гідромасажних ванн з приміткою “узгоджується із замовником” і технічна зона. Є окрема кімната площею 28 квадратних метрів, підписана як “склад ялинкових іграшок”.

Перукарня, масажна, басейн і секретна кімната

Відразу за головними дверима першого поверху знаходиться зал на 95 квадратів з ліфтом. Зліва – їдальня, а за нею – сходи до винного льоху, кухня і сервізна. Остання кімната, ймовірно, необхідна для зберігання сервізу Fabergé на 12 персон і сервізу «Гермес» на 24 персони, задекларованих Медведчуком.

Далі розташована зона тих, хто обслуговує будинок. Для них є окремий вхід, рецепція, кімната охорони і службовий ліфт. Праворуч – кабінет Марченко, в якому можна, наприклад, записувати блоги.

У правому крилі є кімнати і санвузли з абревіатурою ГБ. Можна припустити, що це гостьовий блок. За ним – кедровий гардероб. Він має два рівні. Кожен – по 30 квадратних метрів.

В кабінету Медведчука площа 45 квадратних метрів. У ньому також є секретна кімната на 11 квадратів. На цьому ж поверсі розташований камінний зал. Тренажерний зал на плані – поруч із власною перукарнею. На цьому поверсі, як і на цокольному, є масажна. Також тут розташована сауна, хамам і кімната відпочинку. Крім того, в “палаці” є басейн протяжністю понад 18 метрів.

Церква, барна зона, горище

Другий поверх відведений під спальню. Праворуч – господарів, ще один двоярусний гардероб Марченко і гардероб Медведчука. Зліва – гостьова спальня і спальні дітей подружжя – хрещениці Путіна Дарини Медведчук і сина Марченко – Богдана Марченко, з персональними санвузлами і гардеробними. На цьому ж поверсі є 6 балконів. Серед них: балкон камінного залу і балкон басейну.

Верхній поверх – це, перш за все, місце для молитви. Домашня каплиця позначена на кресленнях як домова церква площею 43 квадрати. У декларації Медведчука значиться 227 ікон. Примітно, що церква межує з барною зоною. На поверсі є ще один балкон, гостьова спальня і зал без чіткого призначення, позначений як «багатофункціональний».

В цілому журналісти “Схем” нарахували у “палаці” Медведчука 114 приміщень. Згідно з декларацією, загальна площа будинку – 2 113 квадратних метрів.

Перед публікацією цього матеріалу журналісти ще раз підняли дрон над територією і помітили значні зміни. Навколо фасаду вже немає будівельних лісів. Також будівельники закінчили бетонувати доріжку і майже завершили будівництво нової альтанки у дворі.

Попри те, що “Схемам” вдалося отримати відомості про підрядників, а джерела надали інформацію про рух коштів по їх банківських рахунках, журналісти не знайшли серед платників ні компаній, ні фізичних осіб, пов’язаних з Медведчуком або Марченко, які теоретично могли б заплатити за ремонт “палацу”. Таким чином, у журналістів є тільки робоча версія, що тим, хто працює над реконструкцією будинку, могли платити готівкою.

  • Медведчука підозрюють у державній зраді та розграбуванні національних ресурсів у Криму.
  • 13 травня Печерський районний суд Києва відправив нардепа під цілодобовий домашній арешт.
  • 9 липня суд продовжив запобіжний захід Медведчуку.
  • 8 жовтня Медведчуку було оголошено нову підозру – у держзраді та сприянні діяльності терористичної організації у зв’язку з причетністю до незаконного постачання вугілля на окуповану територію.
  • 12 жовтня політика знову відправили під домашній арешт.
  • Зеленський прокоментував можливий обмін Медведчука. Кум Путіна відреагував.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.