“Паніка і переляк безпідставні”: У Міноборони відповіли противникам військового обліку для жінок

У Міністерстві оборони заявили, що петиція з проханням скасувати військовий облік жінок в Україні – “нормальний демократичний процес”. Таку думку в ефірі “Сніданку з 1+1” висловила заступник Міністра оборони Ганна Маляр.

За її словами, наказ не став несподіванкою,оскільки він був підписаний в рамках прийнятого в березні 2021 року закону.

“Військовий облік – це не призов та не мобілізація. Нікого з жінок до армії не забиратимуть. Зараз йдеться лише про оновлення норм, які стосуються військового обліку. Паніка та переляк безпідставні – це жодним чином кардинально не змінить життя жінок”, — прокоментувала Маляр петицію.

Також вона зазначила, що норми щодо військового обліку жінок були завжди. У постанові Кабміну 1994 року, яку фактично замінили на новий наказ, був перелік із близько 40 професій, представниці яких підлягали обліку. Цей список був засекреченим, а він з’явився у відкритому доступі лише 2008 року. Деяких професій, зазначених у постанові 1994-го, вже немає через технічний прогрес, інші – з’явилися. Саме з цим пов’язана необхідність оновлення такого обліку.

“Вже завтра” йти в територіальні центри комплектування не потрібно, зауважила Маляр. Оскільки зробити це можна протягом 12 місяців 2022 року.

  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пояснив мету указу про військовий облік жінок.
  • Список професій жінок для військового обліку хочуть скоротити.
  • У Міноборони заявили, що вагітним і матерям також потрібно буде ставати на військовий облік.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.