Політична сила виконуючого обов’язки прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна “Громадянський контроль ” перемогла на позачергових виборах до вірменського парламенту. Про це свідчать дані Центральної виборчої комісії Вірменії.
Партії Пашиняна віддали голоси 53,92% виборців. Таким чином їй не вистачило 0,08% для того, щоб одноосібно формувати уряд.
Друге місце на виборах дісталося політичному блоку «Вірменія» експрезидента країни Роберта Кочаряна. За нього проголосували 21,04% громадян. Третє місце зайняв блок ще одного колишнього президента Вірменії Сержа Саргсяна “Честь маю” (5,23% голосів).
Згідно з Виборчим кодексом, прохідний бар’єр для партій склав 5% голосів, для блоків – 7%. У тому випадку, якщо прохідний бар’єр долають дві політсили, то третьою в Національні збори (Вірменський парламент) пройде партія або блок, який не подолав бар’єр, але отримав голосів більше за інших.
У ніч проти 21 червня в блоці «Вірменія» заявили, що результати виборів могли сфальсифікувати, тому вони їм не довіряють. Політики зажадали перевірити всі можливі порушення.
Прохідний бар’єр не подолали партія одного з найбільших вірменських бізнесменів Гагіка Царукян «Процвітаюча Вірменія» (3,96% голосів) і партія «Світла Вірменія» (1,22% голосів) на чолі з Едмоном Марукяном.
Після оголошення підсумків виборів, Пашинян заявив, що вірменський народ провів “сталеву” революцію замість «оксамитової».
«Перемога на парламентських виборах відновить суспільну і національну консолідацію. Народ Вірменії за три роки здійснив другу революцію”, – сказав в. о. прем’єра країни.
Він додав, що на виборах “відбулося те, що очікувалося” і пообіцяв виконати всі домовленості, а також найближчими днями провести консультації з усіма політичними силами для розуміння «їхнього уявлення щодо консолідації політичного життя і суспільного потенціалу».
- У Вірменії почалася політична криза після ескалації конфлікту в Нагірному Карабасі.
- 25 лютого 2021 року Генштаб Вірменії зажадав негайної відставки Пашиняна та його уряду.
- Сам прем’єр-міністр назвав те, що відбувається, спробою військового перевороту.
- 18 березня Пашинян призначив позачергові парламентські вибори у Вірменії на 20 червня 2021 року.