Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань заблокували процес тестування сенсорної кнопки для голосування у Верховній Раді. Про це заявив на брифінгу спікер парламенту 8-го скликання і народний депутат 9-го скликання Ради Андрій Парубій.
“За 10 хвилин до того, як повинно було початися загальне тестування, коли 450 працівників Верховної Ради готові були зайти в зал і провести це тестування, у приміщення Верховної Ради без запрошення, без офіційного попередження, без рішення суду зайшли 12 слідчих, співробітників СБУ та ДБР”, – розповів нардеп.
За його словами, силовики зайшли в комп’ютерний центр і заблокували його роботу, обґрунтувавши це проведенням слідчих заходів. Також співробітники СБУ та ДБР дали вказівки іншим силовим підрозділам не впускати нікого в зал.
Парубій уточнив, що це сталося 23 серпня і назвав дії силовиків «грубим втручанням у роботу найвищого державного органу України».
“Сам факт втручання силовиків у роботу найвищого державного органу свідчить про рейдерський підхід нової влади щодо Верховної Ради”, – підсумував парламентарій.

Джерело в правоохоронних органах повідомило агентству «Інтерфакс-Україна», що СБУ і ДБР проводили слідчі дії в рамках розслідування кримінальної справи про використання несертифікованої продукції при обслуговуванні системи “Рада”.
“ДБР розслідує кримінальне провадження за ст.363 Кримінального кодексу України (порушення правил експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних систем – ред.). Фактично впроваджували несертифіковану продукцію”, – сказав співрозмовник видання.
Він додав, що силовики проводили обшуки 23 і 27 серпня в центрі управління системи “Рада”. При цьому вказане провадження розслідує ДБР, а СБУ здійснювала супровід.
Нагадаємо, 5 серпня екс-спікер парламенту, а нині нардеп від «Європейської солідарності» Андрій Парубій доручив апарату Верховної Ради ввести перед початком роботи народних обранців сенсорні кнопки для голосування.
Також раніше лідер «Слуги народу» Дмитро Разумков повідомив, що підготовча депутатська група доручила апарату ВР перевірити інформацію про готовність системи “Рада-3”. При цьому він зазначив, що система сенсорної кнопки під час голосування депутатів не сертифікована й існують питання щодо гарантійного терміну її експлуатації. Однак поки в парламенті буде використовуватися “Рада-3”.
Напередодні, 26 серпня, представник президента України у Раді Руслан Стефанчук анонсував систему голосування за відбитком пальця.