Міністерство оборони США офіційно заявило, що відкриті трансгендери будуть дискваліфіковані зі служби в американській армії та незабаром почнеться їхнє звільнення з військових лав. Про це йдеться у меморандумі Пентагону, який знаменує зміну попередньої політики Міністерства оборони щодо гендерної ідентичності, пише WP.
Документ став публічним у середу в рамках судового позову, поданого правозахисними організаціями проти указу президента США Дональда Трампа, підписаного минулого місяця. У ньому йдеться про те, що “медичні, хірургічні та психічні обмеження осіб із гендерною дисфорією” суперечать високим стандартам, яких очікують від американських військових.
Попередній меморандум міністра оборони Піта Гегсета дозволяв особам з історією гендерної дисфорії залишатися в армії, обіцяючи їм “гідне і шанобливе ставлення”. Проте новий документ передбачає не лише заборону на вступ для трансгендерних осіб, але й видалення зі служби тих, хто вже проходить службу та має гендерну дисфорію або був раніше діагностований із цим станом.
Водночас передбачено винятки для військових, які безпосередньо підтримують “бойові можливості” армії, якщо уряд вважатиме їхню присутність необхідною.
Правозахисні організації розкритикували це рішення, наголосивши, що трансгендерні військовослужбовці багато років служили у збройних силах США без проблем. Група SPARTA Pride, яка представляє інтереси трансгендерних військових, заявила, що тисячі таких осіб “повністю відповідають вимогам” до служби.
“Жодна політика не зітре внесок трансгендерних американців в історію, військову службу чи боєздатність армії”, – наголосили в організації.
Згідно з меморандумом, військові з гендерною дисфорією будуть відсторонені від служби протягом 60 днів. Вони отримають почесне звільнення, якщо виконують стандартні вимоги, а у разі добровільного звільнення зможуть отримати подвійну компенсацію.
Окрім того, навіть у разі отримання дозволу на подальшу службу, трансгендерні військові стикнуться з обмеженнями: вони не зможуть користуватися роздягальнями, душовими та туалетами відповідно до їхньої гендерної ідентичності, а також будуть змушені дотримуватися фізичних стандартів своєї статі при народженні.
Зараз невідомо, скільки трансгендерних осіб служить у збройних силах США, але за оцінками правозахисників, їх може бути до 15 тисяч осіб, що становить менше 1% від загальної чисельності військових.
Відкрито служити у війську трансгендери змогли у 2016 році, коли адміністрація Барака Обами скасувала відповідну заборону. Тоді ж дослідження RAND дійшло висновку, що інтеграція трансгендерних військовослужбовців не має суттєвого впливу на згуртованість військових частин чи боєготовність армії.
У свою першу каденцію Дональд Трамп запровадив часткову заборону на службу трансгендерів, яка була оскаржена в суді. Верховний суд США у 2019 році підтримав цей підхід, після чого політика почала діяти. Президент Джо Байден скасував заборону одразу після вступу на посаду у 2021 році.
Останній меморандум, який посилює обмеження, оприлюднено в рамках судового позову, поданого GLBTQ Legal Advocates & Defenders та Національним центром прав лесбійок від імені шести трансгендерних військових та двох осіб, які бажають вступити до армії. Позов стверджує, що рішення адміністрації Трампа порушує Конституцію США, зокрема положення про рівний захист прав.
Окружний суд округу Колумбія розглядає питання про блокування цього рішення до винесення остаточного вердикту. Наступне судове засідання призначене на наступний місяць.