Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав США не нав’язувати угоду про припинення війни в Україні після того, як президент США Дональд Трамп погодився почати переговори з російським диктатором Володимиром Путіним. Про це повідомляє Guardian.
За його словами, мир не повинен бути продиктованим, при цьому трансатлантичну єдність необхідно “завжди гарантувати”. Водночас канцлер виключив введення німецьких військ в Україну, зазначивши, що “про це не може бути й мови”.
Своєю чергою, міністр закордонних справ Німеччини Аннелена Бербок заявила, що сепаратні переговори про мир вести не можна.
“Миру можна досягти тільки спільними зусиллями. Тобто з Україною та європейцями. Щоб у Європу повернувся мир, ми повинні йти цим шляхом разом”, – сказала вона.
Голова зовнішньополітичного відомства ЄС, колишня прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас зазначила, що незалежність і територіальна цілісність України не підлягають обговоренню.
“Нашим пріоритетом зараз має бути посилення України та надання дієвих гарантій безпеки. Європа має відігравати центральну роль у будь-яких переговорах”, – наголосила вона.
Колишній прем’єр-міністр Швеції, співголова Європейської ради з міжнародних відносин Карл Більдт порівняв заяви президента США Трампа та очільника Пентагону Гегсета з діями європейських лідерів на переговорах із Гітлером у Мюнхені 1938 року.
“Це, безумовно, новаторський підхід до переговорів – піти на дуже великі поступки ще до їхнього початку. Навіть Чемберлен у 1938 році не опускався так низько. І той Мюнхен закінчився погано”, – написав Більдт у мережі X.
Внутрішньополітичний супротивник Трампа, сенатор-демократ Адам Шифф звинуватив президента й міністра оборони у зраді інтересів і України, і США.
“Давайте називати речі своїми іменами: це здача інтересів України та наших інтересів ще до початку переговорів. Трамп, звісно, великий фахівець з укладання угод – угод на користь Кремля”, – заявив Шифф.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав збільшити військову допомогу Україні перед переговорами з Росією, підкресливши, що Київ повинен вести переговори з позиції сили.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус також заявив, що Трамп пішов на публічні поступки Путіну ще до початку переговорів. На його думку, спочатку слід було обговорити можливість членства України в НАТО за столом переговорів.
Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню застеріг від “миру через слабкість”. За його словами, це може мати драматичні наслідки, що суперечать меті встановлення миру в Європі.
Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі сказав, що “переговори щодо України неможливі без України, і голос України має бути в центрі будь-яких переговорів”.
Генсек НАТО підтвердив, що “вкрай важливо, щоб Україна брала безпосередню участь у всьому, що відбувається навколо України”.
- Західні видання звернули увагу на телефонну розмову між Путіним і Трампом, вбачаючи в ній спробу домовитися про мир в Україні без участі Києва та Європи, що викликало занепокоєння щодо відходу США від попередньої політики участі в переговорах.