Перемога!: Суд ООН прийняв важливе для України рішення за позовом проти Росії

Міжнародний суд ООН вирішив, що буде розглядати позов України проти Росії через порушення конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та ліквідацію всіх форм расової дискримінації, повідомляє ВВС.

У червні відбулися усні слухання з приводу того, чи має Суд ООН юрисдикцію на розгляд цієї справи. За ініціативою Росії суд проаналізував, чи дотримувалася Україна необхідних процедур при подачі позову і чи має він право його розглядати.

Тепер Суд зможе перейти до розгляду по суті.

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль назвала рішення Суду ООН “повною перемогою”.

“Вітаю всіх нас і всю Україну з повною перемогою. Сьогодні суд повністю відхилив всі заперечення РФ – з мінімальним рахунком 15 до 3, а іноді і одноголосно. Це рішення дозволяє нам рухатися разом з судом і далі доводити всьому світовому співтовариству факти порушення РФ міжнародного права, порушення прав людини”, – сказала вона на брифінгу в Гаазі.

Позов проти Росії до Міжнародного суду ООН в Гаазі Україна подала у січні 2017 року, щоб притягти РФ до відповідальності за підтримку тероризму та дискримінацію під час її агресії проти України.

Україна стверджує, що Росія порушує конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, надає “зброю та інші види допомоги незаконним збройним формуванням, які вчинили низку актів тероризму на території України”.

Разом з позовом Україна попросила Суд ООН винести тимчасове рішення і зобов’язати Росію забезпечити ефективний контроль за кордоном, припинити поставки зброї в Україну і підтримку НЗФ, а також утриматися від подальшої етнічної дискримінації в незаконно анексованому Криму.

За позовом України тимчасове рішення Суд в Гаазі прийняв ще 19 квітня 2017 року. Тоді суд зобов’язав Росію в Криму забезпечити дотримання прав кримських татар, дозволити діяльність Меджлісу і забезпечити доступність освіти українською мовою.

Кремль, у свою чергу, це розпорядження не виконав і заявив, що позов України не підпадає під юрисдикцію суду.

Нагадаємо, саме Міжнародний суд ООН в Гаазі розглядав територіальну суперечку між Україною і Румунією щодо шельфу Чорного моря в районі острова Зміїний.

Тоді, в 2009 році, суд фактично прийняв компромісне рішення в даному спорі. Погодившись з доводами України, суд визнав Зміїний островом, а 12-мильну зону навколо нього – українською, проте суд встановив, що через малий розмір острів не повинен впливати на розподіл решти шельфу моря.

Гаазький суд схвалив лінію поділу шельфу приблизно посередині між вимогами країн.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.