Уряд готує реформу, мета якої – надати громадянам і бізнесу доступ до дешевих кредитів. Про це сказано в “Програмі діяльності Кабінету Міністрів України”, опублікованій 30 вересня, повідомляє Обозреватель.
Що саме обіцяють зробити:
для громадян і бізнесу
У Кабміні обіцяють створити умови для здешевлення кредитів і зниження ризиків для кредиторів. Це повинно збільшити доступність банківських кредитів.
Для окремих категорій малого і середнього бізнесу будуть введені фонди часткового гарантування кредитів. (Держава буде частково відшкодовувати банкам невиплачені кредити – це дозволить банкам знижувати процентні ставки – Ред.). Зокрема, такі програми будуть створені для дрібних фермерів, щоб вони могли купити землю сільськогосподарського призначення.
Щоб бізнесменам і громадянам було легше отримувати доступ до фінансових ресурсів, в уряді обіцяють підвищувати фінансову грамотність.
для банків
Кабмін обіцяє допомогти Нацбанку навести порядок на ринку небанківських послуг і захистити банки від недобросовісної конкуренції.
“Ми сприятимемо зміцненню інституційної спроможності фінансових регуляторів і працюватимемо над приведенням законодавства з регулювання фінансових інструментів та інвестиційних фондів до директив ЄС, а також над розвитком небанківських фінансових послуг і ринку цінних паперів”, – сказано в документі.
Також у Кабміні обіцяють ефективно співпрацювати з міжнародними фінансовими організаціями. За їх рахунок планують різко збільшити фінансування інвестиційних проектів.
В державні банки будуть приводити приватних інвесторів. Мета – зменшити частку держави до рівня 20% в банківському секторі.
“Все це в сукупності дозволить банкам та іншим фінансовим установам кредитувати під значно менший відсоток у гривні”, – сказано в плані уряду.
У документі йдеться, що вимірювати ефективність цієї реформи будуть за двома показниками:
-
суттєве зниження процентної ставки за гривневими кредитами;
-
зростання кредитування бізнесу (показник будуть вимірювати як співвідношення виданих кредитів до ВВП країни).
Як повідомлялося, 29 вересня Кабмін затвердив законопроект про заборону експорту бурштину-сирцю, що передбачає зосередження легального видобутку на існуючих старательських копальнях.