Після двох катастроф по всьому світу забороняють польоти Boeing 737 MAX. Що відбувається

Boeing 737 MAX

У багатьох країнах світу заборонили польоти новітніх літаків Boeing 737 MAX. Причина – друга за останні півроку авіакатастрофа нової моделі лайнера. 10 березня літак розбився через шість хвилин після зльоту; на борту перебували 8 членів екіпажу і 149 пасажирів.

Що відомо про катастрофи Boeing 737 MAX?

Поки що неможливо сказати про причини падіння літака в Ефіопії, але експерти говорять про схожість з катастрофою аналогічного лайнера компанії Lion Air в Індонезії.

В кінці жовтня 2018 Boeing 737 Max 8 компанії Lion Air розбився в Яванському морі незабаром після вильоту з аеропорту Джакарти. Загинули всі 189 чоловік на борту.

Відомо, що пілоти зіткнулися з такими проблемами: по-перше, прилади командира та другого пілота почали показувати різну швидкість, по-друге, стабілізатор літака став міняти положення без команди і лайнер почав пікірувати. Одночасно у пілотів затряслися штурвали — так автоматика давала зрозуміти, що, на думку системи, літак близький до завалювання.

Пілоти так і не впоралися з автоматичною системою, яка використовується для запобігання задирання носа літака, втрату тяги і зриву в штопор. У підсумку – літак перейшов у піке і на великій швидкості врізався в море.

Катастрофа в Ефіопії

Рейс ЕТ302 розбився в 08:44 за місцевим часом (07:44 за Києвом), через шість хвилин після зльоту з аеропорту Аддіс-Абеби.

Поки що неможливо сказати, чи була причиною катастрофи автоматика. Але параметри цього польоту нагадують параметри рейсу Lion Air в жовтні. Вже через кілька хвилин літак Ethiopian Airlines почав повідомляти про проблеми і запросив дозвіл повернутися. Літак несподівано став швидко знижуватися, але потім знову повернувся до набору висоти (аналогічні параметри були зафіксовані і перед катастрофою Lion Air). Видимість була хорошою, але, як повідомляє сайт моніторингу авіарейсів Flightradar24, після зльоту вертикальна швидкість літака була нестабільною. На пілотських форумах пішли чутки, що ефіопський екіпаж скаржився на недостовірні показники швидкості (рівно така ж проблема була і в Lion Air).

В авіакомпанії заявляють, що пілот Яред Гетачев мав великий досвід і більше 8000 годин нальоту. На борту літака перебували пасажири з 35 країн – у тому числі 32 громадянина Кенії, 18 – Канади, 7 – Великобританії, 3 – Росії. За інформацією МЗС, українців не було на борту.

Boeing 737 MAX

Що тепер буде з літаками?

Заборона польотів на MAX охопила майже весь світ. Тимчасово використовувати лайнери відмовилися 27 країн світу, серед яких Європейський союз, Норвегія, Австралія, Китай, Малайзія, Сінгапур, Індонезія, Бразилія, Мексика, Індія та ін

Більш того, деякі літаки, які прямували до країн Європейського Союзу, розгорнули назад із-за того, що в аеропортах відмовилися приймати Боїнги після рішення про заборону з боку Європейського авіаційного агентства.

На даний момент до заборони не приєдналися авіавлада лише кількох країн, у тому числі США.

Boeing 737 MAX

Boeing 737 MAX 8 в Україні

Українська авіакомпанія МАУ замовила поставку трьох нових Boeing 737 MAX 8. Перший літак очікується вже в кінці березня, ще два – до кінця 2019 року.

Також літаки лінійки 737 MAX 8 планує використовувати і авіакомпанія SkyUp Airlines.

Авіакомпанія очікує поставку двох Boeing 737 MAX 8 і трьох Boeing 737 MAX 10 з заводу в Сіетлі в 2023 році.

Перший політ Boeing 737 MAX 8 в Україні здійснила авіакомпанія FlyDubai за маршрутом Дубай-Київ (Жуляни) на початку 2018 року.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.