Пісторіус заявив про повільне виробництво зброї для України. Німецькі виробники це спростували

писториус

Виробники зброї у Німеччині заперечили міністру оборони Борису Пісторіусу, який пояснив дефіцит із постачанням військових матеріалів Україні повільністю їх виробництва. Про це повідомляє Bild.

Бізнесмени відреагували на інтерв’ю, в якому Пісторіус сказав, що федеральний уряд залежатиме від збройової промисловості в питанні постачання для України.

“Промисловість неймовірно намагається, але вона все ще у довоєнному режимі. Це просто не відбувається так швидко”, – заявив міністр.

У компанії Hensoldt, яка виробляє, зокрема, радіолокаційне обладнання для ППО IRIS-T, що використовується в Україні, зреагували на ці слова.

“Як співробітник оборонної промисловості я заперечив би міністру: з 24.02.2022 р. наше мислення швидко й докорінно змінилося. Ми можемо виробляти швидко і великими обсягами. Для цього мають просто бути видані накази”, – заявив керівник відділу комунікацій компанії Йоахім Шранцхофер.

Глава Федеральної асоціації промисловості безпеки та оборони Німеччини (BDSV) Ганс Крістоф Ацподієн також не згоден з міністром.

“Одразу після нападу Росії на Україну міністерство оборони попросило нас зробити все можливе, щоб Бундесвер був готовий до дій. Тоді багато наших компаній доклали зусиль – іноді на власний ризик – аби якомога швидше вдосконалити обладнання Бундесверу”, – сказав він.

Ацподієн вважає, що вина лежить на уряді, адже “спочатку майже нічого не можна було замовити з бюджетних причин”, тому компанії ризикували, розширюючи потужності без перспективи гарантованого замовлення. Водночас глава Асоціації визнає, що ситуація кардинально покращала після приходу Пісторіуса на посаду.

Подібну заяву зробив і Нільс Беєр, представник Thyssenkrupp Marine Systems з Кіля, яка, зокрема, будує підводні човни та фрегати.

“Ми маємо на меті перетворити Вісмар (місто на півночі ФРН – ред.) на місце для будівництва нових підводних човнів і фрегатів. Однак відповідні комісії від федерального уряду та інвестиції мають вирішальне значення для повної активації. Тож ми готові, коли федеральний уряд потребуватиме нас”, – заявив Беєр.

Своєю чергою, керівник Rheinmetall Армін Паппергер відзначив хорошу співпрацю між федеральним урядом та збройовою промисловістю.

“Багато чого змінилося на краще у військових закупівлях. Лише Rheinmetall минулого року отримав замовлення або рамкові угоди від федерального уряду на суму понад 10 мільярдів євро – для Бундесверу та для України. Цього року ця сума зросте щонайменше до 15 мільярдів”, – сказав гендиректор підприємства.

Водночас, він не погодився зі звинуваченням у повільному постачанні.

“Темпи швидкі: те, що раніше зайняло б десять років, тепер досягається за кілька місяців. Ми побудуємо нову фабрику боєприпасів у Німеччині в рекордні терміни, щоб створити стратегічну безпеку постачань”, – уточнив Паппергер.

У згаданому інтерв’ю Пісторіус повідомив, що цього року Німеччина доставить до України, зокрема понад 200 тисяч артилерійських боєприпасів.

У бюджеті ФРН на 2024 рік на військову допомогу Україні передбачено близько 7,5 млрд євро.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.