Вищий земельний суд німецького міста Дюссельдорф постановив, що газопровід “Північний потік-2” повинен відповідати законодавчим нормам газової директиви Європейського Союзу. Про це повідомляє британське агентство Reuters.
Таким чином “Північний потік-2″ повинен стати незалежним від російського”Газпрому”. Крім того, 50% пропускної здатності слід зробити доступними для інших постачальників.
Уточнюється, що європейські правила вимагають, щоб компанії, що виробляють, транспортують і поширюють газ, були відокремлені один від одного, забезпечуючи ринкову конкуренцію. Тобто, компанія, що транспортує газ, повинна передати свої потужності третій стороні.
Відзначається, що виключення з правил газової директиви може приймати тільки Європейська комісія.
Радник міністра енергетики України Лана Зеркаль на своїй сторінці у Facebook підкреслила, що рішення німецького суду не завадить введенню в експлуатацію “Північного потоку-2”, проте змусить Росію дотримуватися європейських правил.
Зеркаль зазначила, що для Європейського Союзу не є порожніми словами недопущення зловживання доступом до ринку і вільна конкуренція. Вона пояснила, що тепер російському “Газпрому” доведеться “ділитися”, тому що 50% газу в газопроводі повинні будуть поставляти треті сторони.
На думку Зеркаль, таке рішення німецького суду зіпсувало плани Кремля. При цьому вона заявила, що українська сторона в свою чергу активно працює над тим, щоб закрити проект “Північний потік-2” назавжди.
- Bloomberg повідомляв, що Німеччина не має наміру припиняти роботу СП-2, навіть якщо Росія спробує використовувати його як геополітичну зброю.