Все, що відбувається на території Білорусі, є більше інформаційною роботою для дестабілізації України. Ризику повторного наступу звідти наразі немає. Про це “РБК-Україна” розповів радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
За його словами, Кремль продовжує тиснути на Мінськ.
“Для Росії вкрай вигідно відкрити сухопутну операцію через Білорусь на території України, щоб відтягнути з ключових напрямків певну кількість наших військовослужбовців, щоб перерозподілити навантаження на свої ділянки фронту і таким чином підвищити шанси на свій контрнаступ”, – пояснив Подоляк.
Перш за все йдеться про Донецький і Луганський напрямки. Для цього РФ сформувала у Білорусі так зване союзне угрупування і фактично взяла під контроль білоруську армію. За словами Подоляка, росіяни поступово перекидають на територію Білорусі мобілізованих. Наразі там вже перебуває приблизно 12-15 тисяч росіян.
“По-третє, вони тотально контролюють силову вертикаль Білорусі, в тому числі ССО місцеве, сили спеціального призначення. Крім того, вони постійно політично тиснуть на Лукашенка, доводячи йому, що якщо Росія програє, то він буде на лавці підсудних сидіти разом з представниками російської політичної еліти”, – додав посадовець.
Як розповів Подоляк, українська розвідка активно відпрацьовує все, що відбувається на території Білорусі.
“Ми бачимо, що вони постійно ротують війська, тобто перекидають їх з одного полігону на інший, в тому числі та до кордонів України. Але ми бачимо, що вони перекидають, який обсяг техніки. Росія в Білорусь відправила перш за все протиракетну, протиповітряну техніку. Це не техніка для наступу, це не танки, не БТРи”, – акцентує радник голови ОП.
Він також заспокоїв українців, адже казати, що “у Білорусі може бути формований ударний кулак, як це люблять росіяни, які воюють в класичній радянській методології – немає на це підстав ніяких”.
“Тому будемо відстежувати все, що відбувається в Білорусі, але на сьогодні треба спокійно ставитись, бо це більше інформаційна робота, щоб дестабілізувати Україну. Але є один нюанс – вони настільки не розуміють Україну, що вони нас не дестабілізують, а навпаки мобілізують”, – підсумував Подоляк.
- Аналітики ISW вважають, що Білорусь уже навряд чи вторгнеться в Україну через внутрішню динаміку в країні.
- За дорученням Лукашенка Білорусь 13 грудня розпочала раптову перевірку бойової готовності армії та перекидає частину техніки ближче до кордону з Україною.