Греція приєдналася до Угорщини, яка протидіє узгодженню 11-го європейського пакета проти Росії. Про це повідомляє Politico із посиланням на п’ять джерел серед європейських дипломатів.
Видання зазначає, що зараз ЄС обговорює 11 пакет санкцій проти Росії. Якщо 10 попередніх пакетів були спрямовані на заходи проти російської економіки, то тепер Брюссель хоче унеможливити обхід своїх санкцій.
Зокрема, нинішній пакет санкцій може бути спрямований проти інших країн, які допомагають Москві ухилятися від торговельного ембарго. Видання додає, що це безпрецедентний крок. Однак Будапешт та Афіни блокують рішення.
Politico пояснює, що Україна склала список приватних компаній, які вважаються спонсорами війни. До списку входить низка європейських компаній. Угорщина та Греція використовують блокування як політичний важіль, щоб унеможливити свої компанії зі списку.
Це спричинило напруженість на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС на початку поточного тижня, коли міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прямо критикувала Угорщину, за словами дипломатів, поінформованих про хід обміну думками.
Чотири дипломати також розповіли Politico, що на зустрічі послів ЄС 24 травня Греція була у центрі уваги. Афіни заперечують припущення, що грецькі компанії оминають санкції.
«Греція повторила, що у разі наявності конкретних доказів порушення санкцій про них мають повідомити відповідні держави-члени на технічному рівні, щоб це було адекватно розслідувано і потім було вжито належних заходів», — сказав один із дипломатів ЄС.
Крім того, Греція стверджує, що внесення Україною грецьких компаній до переліку міжнародних спонсорів війни дуже шкодить її економіці.
Інший дипломат ЄС сказав, що хоча вони співпереживають позиції Греції, «незалежно від цього ми, звісно, хочемо наступного пакета санкцій».
Проте дипломати зазначають, що рівень невдоволення Будапештом набагато вищий, оскільки його проросійська та прокитайська лінія часто заважала ЄС досягти одностайності у заявах щодо Москви та Пекіна.
Третій проект 11 пакету санкцій пояснює деякі технічні формулювання щодо звільнення заморожених активів та уточнює, що казахстанська нафта все ще може надходити через трубопровід «Дружба» до Європи. Він також додатково забороняє передачу товарів та технологій подвійного використання більш ніж 50 російським компаніям.
Коли представники ЄС знову обговорюватимуть пакет санкцій, наразі невідомо. Двоє дипломатів сказали, що є консенсус в одному: нарешті, домовитися про пакет.