Україна зможе “зітхнути з полегшенням” незалежно від того, хто здобуде перемогу на президентських виборах у США. Про це пише Politico.
Видання зазначає, що публічні заяви і Дональда Трампа, і Камали Гарріс не обов’язково відображають те, як вони справді діятимуть. Так, Гарріс ще не робила помітних заяв щодо війни в Україні. Однак вона побувала на Глобальному саміті миру в Швейцарії в червні цього року. Там вона заявляла, що “стратегічні інтереси” Америки полягають у рішучій підтримці України.
Очікується, що політика Гарріс на посаді президента буде більш рішучою, ніж у Байдена. Уже відомо, що вона приведе в Білий дім власну команду, тож ані радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван, ані держсекретар Ентоні Блінкен посади не збережуть. Вважається, що саме ці двоє, особливо Салліван, відповідальні за вкрай обережну та повільну підтримку України адміністрацією Байдена.
Говорячи про Дональда Трампа, видання нагадує, що саме Трамп 2017 року надав Україні протитанкові комплекси “Джавелін”, аби втерти носа своєму попереднику Бараку Обамі, який не дав українцям нічого. У 2022 році ці “Джавеліни” зіграли важливу роль у відбитті первісного нападу росіян.
Крім того, після формального призначення Трампа офіційним кандидатом у президенти від республіканців першим іноземним лідером, з яким він поговорив, був саме президент України Володимир Зеленський. За їхніми словами, Трамп у розмові назвав фейком інформацію про те, що він планує допомогти Путіну, і пообіцяв домагатися справедливого миру.
Журналісти також зазначають, що врешті-решт Трамп дав неофіційний дозвіл республіканцям розблокувати військову допомогу Україні навесні цього року.
“Але суть полягає в тому, що перемога Трампа в листопаді не обов’язково означає приреченість України або порятунок Путіна. Результат залишається невідомим, і люди навколо Трампа борються за це”, – резюмує видання.