Politico: Зеленський пристосовується до політики Вашингтона і проводить успішну дипломатичну гру з Трампом

зеленский

Президент України Володимир Зеленський вдало пристосовується до політики Вашингтона, яка поступово змінюється після обрання Дональда Трампа президентом США, і до політичної динаміки в Європі. Про це пише Politico.

У статті наголошується, що висунення обраним президентом Дональдом Трампом кандидатури Кіта Келлога на посаду спеціального посланця з питань України та Росії певною мірою «заспокоїло Київ».

Келлог, прихильник миру через силу, раніше публічно стверджував, що будь-яка угода щодо припинення війни повинна включати надійні гарантії безпеки для України, нагадали журналісти.

«Келлог — людина, з якою президент України Володимир Зеленський і його оточення можуть працювати, і український лідер уже спритно пристосовується до політики, яка змінилася у Вашингтоні, і до мінливої політичної динаміки в Європі, демонструючи готовність сісти за стіл переговорів. Саме до цього закликають його американські радники, залишаючи Путіну можливість бути „містером Ні“, ризикуючи накликати на себе гнів Трампа», — пише Politico.

Саме це Зеленський демонстрував у п’ятницю в інтерв’ю британському Sky News, зазначають журналісти.

Як вважають у Politico, в українського президента вийшов майстер-клас зі спритного дипломатичного маневрування, включно з пропозицією щодо закінчення «гарячої фази війни» через прийняття України в НАТО навіть без тимчасово окупованих РФ територій.

Проте один з американських радників президента України на правах анонімності повідомив Politico — є сумніви в тому, що Зеленський зможе продовжити політичну кар’єру, «якщо спише з рахунків майже чверть країни».

Як вважають у виданні, ймовірність того, що Дональд Трамп схвалить ідею членства України в НАТО, ще менша, ніж ймовірність того, що її підтримав би Джо Байден.

«Виникнуть юридичні проблеми, пов’язані з тим, що зобов’язання Альянсу щодо колективної оборони не поширюватиметься на окуповані частини України. А Путін і його помічники раз по раз дають зрозуміти, що вони ніколи не погодяться на вступ України в НАТО», — йдеться у статті.

Однак, можливо, вважають журналісти, що заява Зеленського в Sky News мала інші цілі.

«Схоже, що вона була спрямована скоріше на те, щоб продемонструвати готовність розглянути різні варіанти, при цьому український лідер дав зрозуміти, що хоче працювати з Трампом тет-а-тет», — стверджують у виданні.

Як розповів колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю Politico, насамперед в офіційному Києві розуміють, що доведеться перебудовуватися. Саме тому президент Зеленський наголошує на важливості пошуку дипломатичних рішень.

«Послухайте його нещодавні інтерв’ю, в яких він каже: „Ми повинні шукати дипломатичні рішення“, „Ми повинні повернути Крим дипломатичним шляхом“, „Ми недостатньо сильні, щоб відновити наші кордони 1991 року“. Усе це — послання Трампу», — сказав Кулеба.

Ексглава МЗС України прогнозує, що Трамп почне діяти швидко, щоб спробувати зупинити війну, але попереджає, що «ні Зеленський, ні Путін не зацікавлені у швидкому рішенні, бо обидва вважають, що воно буде досягнуто їхним коштом».

«Хитрість Зеленського у відносинах з Трампом полягає в тому, щоб у разі провалу будь-якої мирної ініціативи провину покласти на Путіна», — підсумували в Politico.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.