Польща прийняла закон, що ускладнює євреям повернення майна, відібраного в Голокост. Ізраїль відкликав свого посла

Президент Польщі Анджей Дуда, незважаючи на опозицію з боку Ізраїлю і США, підписав закон про відібране під час Голокосту майно євреїв. Про це повідомляє ВВС.

Згідно з новим законом, обмежується право нащадків жертв Голокосту на повернення майна. Тепер вони можуть оскаржити його вилучення тільки протягом 30 років з моменту прийняття такого рішення.

Польський лідер заявив інформаційному агентству PAP, що сподівається цим законом покласти край “ері правового хаосу» і “мафії”. Він упевнений, що закон не можна вважати спрямованим конкретно проти євреїв, які пережили Голокост. На думку Дуди, таким чином буде відновлена правова визначеність на ринку нерухомості і заблоковані помилкові позови.

У відповідь на такі дії з боку польського уряду Ізраїль відкликав свого посла у Варшаві для безстрокових консультацій, назвавши закон “антисемітським”. У Польщі вирішили відповісти дзеркально і заявили про намір відкликати свого дипломатичного представника.

Після прийняття документа польським парламентом міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід і держсекретар США Ентоні Блінкен попросили Дуду його не підписувати. Лапід підкреслив, що це “завдасть шкоди як пам’яті про Голокост, так і правам його жертв” і додав, що глибоко стурбований.

Міністр закликав Польщу слідом за іншими європейськими країнами прийняти всеосяжний закон, що регулює вимоги про конфіскацію власності. Однак прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький сказав, що Польща «не платитиме за злочини Німеччини».

Під час Другої світової війни в Польщі вбили близько 3 млн євреїв, що становить майже 90% єврейської громади держави. Після війни комуністична влада націоналізувала величезну кількість нерухомості, яка пустувала через те, що її власників вбили.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.