Польські фермери знову заблокували кордон із Україною. Влада їх підтримує

Польські фермери заблокували пункт пропуску “Шегині”, жоден транспорт не може проїхати ні до Польщі, ні до України. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко у коментарі «Українській правді».

“Дії польських фермерів по блокуванню руху транспортних засобів розпочалися перед пунктом пропуску “Медика”, що навпроти українського “Шегині”. Близько 10.10 про це українських прикордонників повідомили польські колеги. Рух блокують близько 100 осіб та близько 50 транспортних засобів. Через ці дії руху вантажівок, легкових автівок та автобусів на виїзд з Республіки Польща та на вʼїзд в РП на даний час не здійснюється. Сподіваємося, що ситуація зміниться якнайшвидше і окремі категорії транспорту все ж почнуть пропускати”, – сказав Демченко.

За його словами, за іншими напрямками, де 9 лютого також планувалося блокування руху, а це напрями пунктів пропуску “Ягодин” та “Рава-Руська” рух транспортних засобів наразі відбувається, про початок блокування інформації від польської сторони ще не надходило.

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що протести фермерів проти напливу товарів з України виправдані.

“Фермери мають законні побоювання, очікування, вимоги обмежити надмірний приплив товарів з України, а також з інших неєвропейських ринків на територію ЄС, зокрема до Польщі”, – сказав міністр.

Як він пояснив, “Польща та інші прикордонні країни найбільше постраждали від рішення ЄС лібералізувати торгівлю, відкрити ЄС для припливу товарів з України, без мит, без квот”.

“Це мала бути форма допомоги Україні. Ми розуміємо необхідність допомоги, поляки надали її дуже багато і від щирого серця (…) Ми ведемо двосторонні переговори з Україною про те, що ми хочемо встановити певні квоти, обсяги, які ми будемо контролювати . Якщо певного товару буде багато, то буде блокада”, – заявив Секерський.

Він сказав, що протести польських, французьких та німецьких фермерів були дуже корисними для тиску на ЄК. Секерський додав, що це прийнятні форми протесту.

“Ми провели зустріч із представниками всіх профспілок і фермерських організацій, з фермерським самоврядуванням, щоб ці протести були найменш обтяжливими для громадян, але інформували, чому вони протестують. Це пов’язано з їхньою складною економічною ситуацією”, – зазначив міністр.

Політик підкреслив, що у певних сферах буде потрібна повна блокада імпорту, як у випадку із зерновими.

“Можливо, це буде потрібно щодо цукру, м’яса птиці – ми це аналізуємо. Ми будемо вносити пропозиції до ЄК, але ми також хочемо встановити це у відносинах з Україною. Ми будемо вести переговори однозначно до кінця, бо правота на боці фермерів і Мінагрополітики, яке поділяє схожу із фермерами позицію”, – пояснив він.

Міністр зазначив, що не хоче обмежувати права фермерів, право на протест, на опозицію.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.