Міністерство оборони провело 559 тендерів протягом трьох кварталів поточного року. Однак 40,8% конкурсів на суму майже 5 млрд грн були неуспішними, повідомляє організація StateWatch з посиланням на дані системи Prozorro.
Загальна сума тендерів становить 15,2 млрд грн.
Із 238 скасованих конкурентних процедур більшість не відбулися через подання для участі менш як дві пропозиції (138 таких тендерів, 58%). Ще 62 конкурси (27,3%) провалилися через відхилення всіх пропозицій. 17 тендерів (7,1%) скасували у зв’язку з порушеннями, 15 (6,3%) – у зв’язку з відсутністю подальшої необхідності в закупівлі товарів і послуг, 3 (1,3%) – через допущення до оцінки менш ніж двох пропозицій у процедурі відкритих торгів.
Серед послуг, за якими були скасовані тендери, нафтопродукти та електроенергія (1384 млн грн), Охоронне та оборонне обладнання (851 млн грн) і залізничні перевезення (699,4 млн грн).
“Такий високий рівень неуспішних процедур є ознакою того, що під час під час планування, формування потреби, розрахунку очікуваної вартості, розробки технічних вимог і проєкту договору замовником допущено різного роду недоліки і порушення», – пояснив голова StateWatch Гліб Каневський.
В організації зазначили, що проблеми з неуспішними конкурсами є поширеними серед державних замовників. За 9 місяців 2020 року із загального числа оголошених конкурентних надпорогових закупівель у Prozorro не відбулися 43,6% процедур.
Найменшу частку “зірваних” тендерів має “Укрпошта”. За три квартали цього року показник для компанії становить 24,3%. Такого результату “Укрпошта” домоглася завдяки консультаціям з учасниками ринку, що допомагає уникнути формування заниженої вартості та включення дискримінаційних вимог до документів.
- У серпні StateWatch повідомляла, що в першому півріччі 2020 року зірвалося 44% тендерів Міноборони.