У Вашингтонському договорі не існує статті, що забороняє приймати Україну в НАТО через триваючу війну. Про це розповів в інтерв’ю виданню “Європейська правда” представник Альянсу в Україні Александер Винников.
Представник підкреслив, що неприйняття в НАТО через триваючу війну є колективним політичним рішенням, оскільки всі держави-члени повинні бути впевнені, що вступ нової країни посилить безпеку, хоча в договорі НАТО насправді немає такої заборони.
При цьому Александер на питання про те, як НАТО може допомогти Україні повернути окуповані території, він вказав, як Альянс посилив свою військову присутність в Чорноморському регіоні після російської агресії.
Представник зазначив, що в Чорному морі і Румунії сьогодні розміщено більше літаків і кораблів НАТО. Також більше кораблів заходять в українські порти і проводять з Україною військові навчання, що є кроками підтримки і солідарності, які в Альянсі мають намір продовжувати і далі.
Крім того, Винников підкреслив, що Грузія і Україна будуть членами НАТО, тому що в Альянсі дотримуються своїх рішень, прийнятих на самітах в 2008 році в Бухаресті і в 2021 році в Брюсселі.
Однак в НАТО розраховують, що Україна продовжить проводити внутрішні реформи оборони, безпеки і демократичних інституцій.
- Заступник Генсека НАТО Мірче Джоане заявив, що Україна і Грузія стануть членами Альянсу.