Повітряні сили ЗСУ розпочали перехід на НАТІвську структуру логістики. Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці Крила України.
Зазначається, що цей перехід не почалася спонтанно. Попередньо логістика виду протягом року працювала в експериментальному режимі, під час якого все логістичне забезпечення здійснювалося за протоколами і стандартами близькими до НАТО. Впроваджувати нову систему на стратегічному рівні допомагали консультанти з країн-членів Альянсу.
“Суть логістичної реформи полягає в тому, аби зробити систему забезпечення військ «розумнішою», ефективнішою, технологічнішою та оперативнішою. Словом, перетворити її на простий і зручний сервіс, спроможний точно розрахувати і забезпечити війська усіма необхідними засоби для виконання тих чи інших завдань”, – йдеться в повідомленні.
За новою системою існує чіткий поділ на дві гілки логістики: планування і забезпечення. Перша входить до складу штабу і визначає потреби, планує логістичне забезпечення, визначає завдання щодо порядку забезпечення частин та підрозділів. Друга виконує практичні заходи логістичного забезпечення військ та здійснює безпосереднє управління підрозділами забезпечення.
Нова логістична структура працюватиме наступним чином: управління бойової підготовки розробляє захід бойової підготовки з певним підрозділом. Визначає терміни, мету та завдання… Далі – фаза планування: управління логістики аналізує специфіку завдання, тривалість виконання, структуру, склад сил і засобів. Проводить розрахунок потреби продовольства, речового майна, ОВТ, ПММ, засобів ураження, інфраструктурних об’єктів та розробляє план. У ньому прописується все до найменших дрібниць: кількість, розміри, час, місце доставки і маршрути підвезення для кожного підрозділу. На основі плану розробляється розпорядження підрозділам виконавчої логістики, які займаються виключно виконанням завдань з постачання та забезпечення.
“При такому підході командиру бойового підрозділу не треба ламати голову, як забезпечити своїх бійців усім необхідним. Не треба звертатися і до штабів тилу, озброєння, управління оперативного забезпечення та ще низки різних структур. Про все подбають фахівці з логістики. А командир зосередиться на успішному виконанні бойового завдання”, – зазначають військові.
Також повідомляється, що зараз органи планування логістики сформовані на всіх рівнях, починаючи від Генерального штабу, і закінчуючи найнижчим органом військового управління. А от виконавча гілка діє на базі лише одного з Повітряних командувань. Зараз вивчається її ефективність, вносяться певні корективи. До кінця ж року планується перехід на таку модель у всіх ПвК до бригади включно.
За словами начальника управління логістики – заступника начальника штабу Командування Повітряних Сил ЗС України полковника Сергія Куляса, така система логістичного забезпечення перевірена часом і ефективно діє в країнах Північноатлантичного альянсу.
“Ми створюємо систему за аналогом системи логістичного забезпечення, яка існує в країнах НАТО, – говорить Куляс. – Слід розуміти, що це не є сліпе копіювання. Наші фахівці вивчали досвід армій багатьох країн, взяли найкраще і адаптували його відповідно до реалій сьогодення і економічних можливостей держави. Йдеться про створення глобальної структури, з власним обліком, плануванням, автоматизованими системами, штатом, силами та засобами”.
У командуванні Повітряних Сил вважають, що перехід на нову логістичну структуру – найважливіший етап оборонної реформи, кінцева мета якої закріплена в Конституції України – вступ України в НАТО.