Народні депутати від БПП не голосували сьогодні за відставку прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, тому що у відставці він буде для них більш небезпечний як конкурент на майбутніх парламентських виборах. Таку думку в коментарі InfoResist висловив політолог Володимир Фесенко.
“Наприклад, БПП, коли вони не голосували за відставку Гройсмана, я думаю, що вони з цього мотиву (зіпсувати виборчу кампанію – ред.) виходили. Тому що партія Гройсмана для них потенційний конкурент. І Гройсман у відставці, як би з розв’язаними руками, якому не треба концентруватися на роботі уряду, він буде більш небезпечний як конкурент. Тому, нехай краще буде знову прив’язаний до уряду, займається державними справами і цей аргумент, звичайно ж, ось, наприклад, у БПП явно присутній. Тобто, вони таким чином прагнули нейтралізувати потенційного конкурента”, – сказав політолог.
Також Фесенко зазначив емоційне звернення Парубія не голосувати за відставку Гройсмана.
“Ми знаємо, що у Парубія дуже хороші відносини з Гройсманом, особисті та політичні. І відповідно Парубій ключова теза сказав, чому б раціонально частина депутатів, переважно в Народному фронті, не підтримали відставку Гройсмана. Для них він стабілізатор. Тобто він символ стабільності. Морально у них рука не піднімалася голосувати за відставку товариша. Тобто ось тут ось такий скоріше фактор не конкурентний, а навпаки такий прояв політичної і національної підтримки Гройсмана”, – сказав Фесенко, зазначивши, що головна причина, чому Рада не підтримала відставку Гройсмана, це відсутність нардепів на робочому місці.
За його словами, зараз і мажоритарники, і списочники думають про своє майбутнє, і в них немає особливої мотивації, приходити за щось чи за когось голосувати.