Позиція Меркель шокувала: Ющенко пояснив, чому в 2008 році Україна не отримала ПДЧ

Україна в 2008 році на саміті в Бухаресті не отримала План дій щодо членства в НАТО через позицію канцлера Німеччини Ангели Меркель і тодішнього президент Франції Ніколя Саркозі. Про це заявив третій президент України Віктор Ющенко в інтерв’ю телеканалу “Україна 24“.

Ющенко відповів ствердно на питання про те, чи вважає він зрадою Бухарестський саміт, де Франція і Німеччина не підтримали надання Україні ПДЧ.

“Думаю, так. Я це слово не буду говорити, але, думаю, що це близько. Не було б російсько-грузинської війни. Нас відділяло тоді буквально 3 місяці до того… коли Путін ще керований був, коли на Путіна можна було впливати. Але це той рубікон, коли вже на паузу стали – все, можна писати, що ви програли. У мене багато розчарувань було в той день”, – сказав він.

За словами екс-президента, він був дуже здивований, коли читав ту резолюцію і не розумів, навіщо для затвердження такого рішення було скликати саміт. Ющенко також акцентував, що його “шокувало, коли формували свою позицію німецька делегація на чолі з Меркель і Ніколя Саркозі – великого друга Путіна”.

“Ми зібралися – 7-8 президентів – і пішли до Меркель. Саркозі покинув зал, не захотів спілкуватися. А з Меркель відбувся дуже короткий, хвилин на 5, діалог. Вона каже: пане президенте, одна з проблем, яка нас зупиняє, це те, що на сьогодні тільки третина українців поділяють проект НАТО”, – процитував він слова канцлера.

Екс-президент зазначив, що пояснив тоді Меркель, що коли він тільки став президентом, 14% українців підтримували ідею вступу до Альянсу, але ця цифра збільшилася до 31%. Ющенко пояснив, що це була третина українців, проте раніше показник був нижчим удвічі.

Третій український лідер також вказав на те, що коли в НАТО приймали Іспанію, за це виступали 17% населення держави, а Україна хотіла тільки ПДЧ.

“Наша розмова на цьому закінчилася. Для мене аргументи, які Меркель висловила тоді, до сьогоднішнього дня не прийняті і неприйнятні. Це слабкі аргументи, на яких не могло базуватися те рішення”, – підкреслив Ющенко.

Також у нього запитали, яка причина окупації Криму і Донбасу. На думку Ющенка, єдиної причини немає, однак на такі країни як Польща і Литва Росія б не напала через те, що вони перебувають у НАТО.

  • Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане заявив, що Україна і Грузія стануть членами Альянсу.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.