Пральна машина вібрує та скаче. Що робити?

Помилки в установці пральної машини

Вібрація корпусу пральної машини під час роботи є абсолютно нормальним явищем, оскільки барабан працює, іноді на досить високих обертах. Слід зазначити, що окремі моделі можуть прискорювати свій барабан до 1400 обертів за хвилину.

Однак, якщо пральна машина не просто вібрує, а рухається в просторі і навіть робить стрибки, це є відхиленням від норми і проявом певної проблеми, яку допоможуть вирішати майстри сервіс-центру dnepr.repair з ремонту пральних машин.

Помилки в установці пральної машини 

Корпус машинки встановлений не за рівнем

Корпус пральної машини повинен бути встановлений строго по рівню, інакше замість стандартних вібрацій вона може вчиняти стрибки, виробляти сильний шум, що призводить до збільшеної навантаження на підшипники і їх швидшого зносу.

При встановленні пральної машини майстер обов’язково повинен використовувати рівень, не повинно бути жодних навіть найменших відхилень в різних напрямках. Для вирівнювання різних сторін можна використовувати передні ніжки пральної машини, які підкручуються, завдяки чому можна встановити машинку вище або нижче.

Якщо машинка сильно вібрує відразу після встановлення, перевірте рівень і, якщо він порушений, виправте помилку у монтажі, і робота пральної машини повернеться до норми.

Не демонтовані транспортувальні болти

Транспортні болти призначені для фіксації барабана під час транспортування пральної машини. Як тільки машину встановлено на місці постійної експлуатації і підключено до комунікацій, транспортні болти слід демонтувати.

До речі, не варто викидати болти, оскільки у випадку необхідності повторного транспортування пральної машини їх можна використовувати повторно.

У випадку, якщо транспортні болти не були витягнуті, а машину почали використовувати, вона буде сильно вібрувати та шуміти. Згодом, якщо не виправити ситуацію та вчасно не демонтувати транспортні болти, барабан може отримати критичні пошкодження.

Помилки в експлуатації пральної машини 

Неправильне завантаження білизни

До підвищених вібрацій також може привести неправильна загрузка білизни. Впевнений, багато з нас не часто звертають увагу на те, як ми кладемо білизну в барабан. Це виправдано тим, що багато сучасних пральних машин оснащені системою усунення дисбалансу.

Помилки в експлуатації пральної машини 

Однак ця система далеко не завжди порається з дисбалансом, іноді на певному етапі, частіше під час віджиму, через дисбаланс пральна машина починає сильно вібрувати.

Отже, важливо звертати увагу на правильність розташування білизни в барабані та його рівномірне розподілення.

Проблеми з машиною у наслідок поломки 

Знос або поломка амортизаторів

При високих обертах барабана, наприклад, під час віджиму, пральна машина не викликає сильних вібрацій і шуму лише у тому випадку, якщо вона обладнана якісними амортизаторами. Амортизатори, часто називають демпферами, це одне й те ж саме.

Однак цей елемент пральної машини, як і інші, піддається зносу чи поломкам. Найчастіше у конструкції пральної машини передбачено два амортизатори, в рідких випадках їх може бути чотири.

Якщо хоча б один амортизатор розтягнувся, отримав пошкодження чи зазнав зносу, весь комплект слід замінити на нові.

Змістилася контрвага

Стійкість пральній машині надається завдяки її масивності та вазі. Основну масу пральній машині надає контрвага. Це спеціальна бетонна конструкція, розташована всередині корпусу машинки. Саме завдяки такій контрвазі нейтралізуються вібрації корпусу машини під час віджиму, вона не стрибає і не переміщується по кімнаті.

Проблеми з машиною у наслідок поломки 

Однак ситуація може різко змінитися, якщо положення контрваги змінюється. Конструкція з бетону може зміститися через розривання кріплень. З часом кріплення можуть розкручуватися, у такому випадку їх потрібно буде затягнути.

Якщо в бетоні з’явилася тріщина або пошкодження, контрвагу слід замінити на нову.

Знос підшипникового вузла

Часто причиною сильних вібрацій пральної машини стає зношений вузол підшипників. Це особливо вірно, якщо машинка знаходиться в експлуатації більше п’яти років.

Підшипниковий вузол складається з двох підшипників і сальника. Причинами несправностей підшипників можуть бути наступні:

  • Природний знос – як правило, відбувається, якщо машинка експлуатується більше 5 років;
  • Потрапляння вологи на підшипники – якщо низькоякісний сальник пропускає вологу, підшипники ржавіють;
  • Екстремальне навантаження – машинка експлуатується при підвищеному навантаженні.

Якщо підшипники зношені або пошкоджені, їх слід замінити на нові. Для цього краще звернутися до майстра, оскільки заміна підшипникового вузла супроводжується практично повним розбором машинки.

Сторонній предмет в порожнині баку

Майстри сервіс-центру з ремонт пральних машин у Дніпрі постійно рекомендують перевіряти кишені, бо ми можемо забувати деякі предмети, які в подальшому під час прання потрапляють через невеликі отвори в барабані в порожнину баку. Потрапивши в простір між барабаном і баком, предмет при високих обертах барабана може взаємодіяти з ним і заважати обертанню.

Сторонній предмет в порожнині баку

У такому випадку виникають додаткові вібрації корпусу та шум. Нерідко чужорідні предмети в порожнині баку можуть пошкодити барабан, порушити цілісність баку, проникнути далі і завдати шкоди нагрівальному елементу чи зливній помпі.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.