Українські користувачі соціальних мереж продовжують активно обговорювати новорічне привітання президента Володимира Зеленського. Деякі з них відзначають незвичайний формат, а інші незадоволені меседжами, які прозвучали з екранів телевізорів. Про це пише BBC.
Оцінки новорічного привітання президента в соцмережах розійшлися.
Так, перекладач Сергій Лунін написав, що Зеленський говорить з людьми на рівних, а не відноситься до них як до маси.
“Вперше побачив звернення президента до людини, а не до населення, до рівного, а не до маси … На тлі такого звернення новорічні Ющенко, Янукович і Порошенко зливаються в білий шум”, – написав він.
А ось на думку журналістки Катерини Шумило, це було саме душевне привітання президента.
Редактор видання “Європейська правда” Сергій Сидоренко вважає основну ідею президентського послання правильною.
“Там було багато правильних речей (хоча окремі слова і мене різонули).
Але головне – те, що його основна ідея дуже правильна. Хоча саме це і багатьох зачепило. Але – нам потрібно єдина держава. І її доведеться зшивати”, – пише він.
https://www.facebook.com/sergio.kiev.ua/posts/2580310312023368
Голова “Об’єднання Толока” Сергій Яригін пише, що промова йому сподобалася, проте у втілення ідей президента в сучасних умовах він не вірить.
“Я розумію, що Президент намагається змінити модель з націоцентричної на ліберальну. Але у країні, що воює, навряд чи це вдасться”, – зазначає він.
Журналіст Віталій Портников у соцмережах піддає сумніву тезу про те, що паспорт може когось об’єднувати, згадуючи приклад паспорта Радянського Союзу.
“Паспорт – це всього лише шматок картону, видрукуваний на поліграфічному комбінаті. Він нікого ні з ким не об’єднує. Об’єднує тільки сама країна. Тільки Україна. Тільки розуміння того, що саме тут і тільки тут ти можеш бути українцем. Говорити своєю мовою. Пишатися своєю історією. Жити на своїй землі “, – зазначає пан Портников.
https://www.facebook.com/portnikov/posts/3283583388334705
Ряд користувачів Facebook піддали різкій критиці виступ Володимира Зеленського.
Журналіст Євген Лешан назвав виступ президента схожим на “фінальну пісню 95 кварталу”, за якою стоїть порожнеча.
“Добре, професійно, бере за душу, вибивають сльозу (і не тільки у “звичайної домогосподарки”) – і ні про що. Торгівля емоціями, замість змістовної бесіди … Розмови про вселенську любов – це прекрасно, якщо вони не маскують порожнечу в бюджеті й у світогляді”, – зазначив він.
https://www.facebook.com/Leshan.zheka/posts/163572808208955
Депутат від “Європейської солідарності” Володимир Ар’єв назвав виступ президента лицемірством, яке поглиблює суспільний розкол.
“Знищення українського в Україні завжди супроводжувалося словами “Яка різниця?”. Ці слова – постійний супутник російської пропаганди, мета якої вбити в нас здатність опиратися і бажання вирішувати свою долю”, – зазначає політик.
https://www.facebook.com/volodymyr.ariev/posts/2964675676928602
А на думку волонтера Віталія Дайнеги, просто наявність паспорту нікого ні з ким не об’єднує.
https://www.facebook.com/100000180490959/posts/3194864080529577/?d=n
Екс-директор Інституту національної пам’яті, депутат від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович вважає, що мова фактично легітимізує бачення ситуації в Україні як громадянського конфлікту.
“Загальний його меседж – потрібно примирення українців з різних куточків країни. Виглядає ніби красиво, але це куплет з відомої пісні Путіна про те, що в Україні громадянський конфлікт. Тому для припинення війни треба всього лише перестати стріляти і дуже захотіти світу”, – написав він.
https://www.facebook.com/volodymyr.viatrovych/posts/10215915093569707
А на думку проектменеджера Експертного Корпусу Романа Кулика, послання президента тільки нашкодить нації.
“Картинка гарна, подача креативна, так, але це примітивне і зараз навіть шкідливий послання нації. Повне нівелювання всіх націоцентричних речей і інститутів: від “неважливо на якій мові” до “неважливо яка церква” і “чиїми іменами названі вулиці та пам’ятники”, – пише Кулик.
Як повідомлялося раніше, Володимир Зеленський у своєму новорічному привітанні закликав українців об’єднатися, незалежно від уподобань, ідеалів чи мови спілкування.