Правильне харчування, тренування і “ні” зайвій вазі на карантині: поради від паралімпійської чемпіонки Оксани Ботурчук

Карантин в Україні змусив внести значні корективи в звичний темп життя. Багато хто вже кілька тижнів залишається на самоізоляції вдома. Чим зайняти себе та членів своєї сім’ї, як поводитися і головне – як залишатися у хорошому настрої? Свої рекомендації в коментарях InfoResist дала українська легкоатлетка, паралімпійська чемпіонка Оксана Ботурчук, на основі історії якої знятий фільм “Пульс”.

Перша і найголовніша рекомендація – це бути в гарному настрої no matter what. Виховуємо любов до себе і робимо вправи. Зараз така кількість вправ онлайн, що ви точно знайдете щось по душі. Фітнес, пілатес, йога. Головне – бажання. Мінімум – три рази на тиждень . Максимум – шість. Повинен бути вихідний. Можна комбінувати – в якісь дні вправи та фітнес, у якісь, наприклад, тільки йога.

Наталія Бабенко, Лілія Ребрик, Оксана Ботурчук

Для зниження ваги результативними будуть вправи на час з фіксацією відпочинку. Наприклад, хвилину присідаєте, хвилину відпочиваєте, і так три рази. Це, в якійсь мірі, зможе замінити бігове навантаження. Але тим, хто зовсім не може без бігу і змушений бути в чотирьох стінах, рекомендую спробувати біг на місці: в різних темпах або з урахуванням часу на повну силу. Щоб не сваритися з сусідами знизу, можна покласти щось під ноги – згорнуту ковдру, рушник, килимок.

Правильно харчуємося. Точніше, як харчуватися так, щоб не набрати вагу під час карантину. Кілька практичних порад:

  • не купуйте спочатку продукти, від яких набираєте вагу (якщо зовсім ніяк і ДУЖЕ хочеться, то хоча б раз на тиждень і небагато);
  • замініть звичну столову тарілку на десертну, розмір порції значно зменшитися (чур, добавку не брати);
  • вішаємо на холодильник аркуш паперу і помічаємо кожен раз, коли беремо щось пожувати (в середньому це повинно бути 5-6 разів;
  • з перекусами, якщо відміток більше десяти на день – робимо висновки і підключаємо силу волі.
Оксана Ботурчук

Проводимо час з дітьми. Вони наші двигуни. Ті, що доросліші – складуть вам компанію під час тренувань, а для маленьких можна придумати нескладні естафети в межах кімнати. Всім разом можна, наприклад, бігти на місці. Що стосується мене, я використовую дітей для силових вправ – син важить 15 кг, з його допомогою качаю руки – підкидаю його з положення присідання, робимо разом улюблені випади – син в цей час сидить на плечах. Дочка важить 33 кг, з нею на плечах робимо глибокі присідання, присідання на одній нозі.

Зараз ми знаходимося в ситуації самоорганізації і самоконтролю, бажаю, щоб всі вийшли переможцями над собою. Нехай кожен день приносить радість і посмішки!

Аліна Бондарєва

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.