Представлено бренд цифрової держави «Дія»: як це працюватиме

Віце-прем’єр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров презентував проект «Цифрова держава», а також бренд державних послуг і сервісів «Дія». Про це пише «Радіо свобода».

Планується перевести в електронний вигляд 100% адміністративних послуг, мінімізувати людський фактор, збільшити доступ громадян до швидкісного інтернету і навчити 6 млн осіб базовим цифровим навичкам.

Що таке «Цифрова держава»?

Проект передбачає створення електронних державних сервісів, які дозволять зменшити взаємодію з чиновниками. Крім того, передбачається покращити доступ українців до інтернету і підвищити їх рівень цифрової грамотності.

«Це коли максимальна кількість людей має смартфони, які мають доступ до інтернету, розуміють, як використовувати смартфони або комп’ютери, і при використанні державних послуг практично не помічають, що вони це роблять», – сказав Федоров.

Мінімізація бюрократії

Ініціатори ставлять завдання стати світовим лідером за кількістю електронних адміністративних послуг. Передбачається, що кількість чиновників, що приймають рішення, буде зведено до мінімуму.

«Захотів отримати ліцензію на будівництво – система сама зрозуміла, відповідаєш ти потрібним критеріям чи ні на основі даних, наявних у реєстрах», – сказав віце-прем’єр.

Єдиний електронний ресурс послуг

Планується створити єдиний портал, на якому будуть зосереджені усі державні послуги. Це дозволить спростити пошук і зробить сервіси доступніше.

«Щоб знайти послугу на сайті Мін’юсту, ти маєш бути юристом… Нам вдалося за ці місяці розробити архітектуру, яка дозволить запустити єдиний портал-додаток, де будуть зібрані всі державні послуги», – розповів Федоров.

Віртуальний кабінет громадянина

В єдиний аккаунт буде зібрана інформація з усіх реєстрів для кожного громадянина. Людина зможе отримати доступ до всіх даних, якими володіє про нього держава. Крім того, користувач буде отримувати повідомлення про спробу отримати доступ до його персональних даних.

Підпис документів з екрану мобільного

Федоров розповів про ініціативу Smart-ID, яка дозволить підписувати документи за допомогою смартфона.

«Ми почали, наприклад, з «Приватом» розробку. І вже в кінці цього року – на початку січня буде презентація першого Smart-ID. Вам не треба буде йти за цифровим підписом до якоїсь установи, заповнювати якісь документи», – сказав віце-прем’єр.

Цифрова освіта та цифрові права

Федоров заявив про плани навчити близько 6 млн українців базовим цифровим навичкам. На думку службовця, це дозволить поліпшити економіку.

«Ми хочемо закріпити – не соромно мені навіть це сказати – конституційно цифрові права людини. Я вважаю, що у кожної людини повинен бути доступ до інтернету, доступ до навчання цифровим навичкам», – сказав він.

IT-службовці

Для «цифровізації» пропонується окрім Міністерства цифрової трансформації, створити відповідні посади у міністерствах, ОДА та органах місцевого самоврядування.

«Тепер у кожному міністерстві на одного із заступників покладається функція умовного технічного директора з діджиталізації відомства – нашого друга і партнера, якого ми координуємо. Для того, щоб зрозуміти, що відбувається в Мін’юсті, Мінфіні – нам важко зрозуміти все на горизонтальному рівні – ми будемо мати у кожному міністерстві людину з великою посадою, яка буде драйвером цих ініціатив», – сказав Федоров.

Скільки потрібно часу і грошей?

За словами Федорова, у світі подібні перетворення тривали 15-20 років, однак українська «Цифрова держава» повинна з’явиться за 3-5 років. Мета – перевести всі адмінпослуги в електронний вигляд. Скільки це потребуватиме бюджетних вливань, поки невідомо.

«Коли закінчимо аудит, то зможемо прогнозувати цифри…Але це будуть мільярди», – сказав чиновник.

https://www.facebook.com/andriy.fedoriv/videos/10156857119188198/

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.