Прем’єр-міністр Грузії Іраклі Гарібашвілі закликав президента України Володимира Зеленського та українських політиків утриматися від втручання у внутрішні справи його країни. Про це він заявив в ефірі каналу Imedi.
Грузинський прем’єр розкритикував українського лідера за те, що він підтримав учасників протестів проти закону про “іноагентів”.
“Коли людина, яка воює, виходить і відповідає на деструктивну акцію, яку проводять кілька тисяч людей тут, у Грузії, це прямий доказ того, що ця людина залучена, мотивована, щоб тут щось сталося. Вийшов Кличко, вийшов Фейгін, вийшли якісь невідомі люди, українські політики, Арахамія та якісь брудні невдахи, які кажуть, що потрібні зміни, переворот, що є прямим втручанням у політику країни”, – сказав він.
Водночас Гарібашвілі заявив, що бажає Україні миру та об’єднання країни, при цьому зазначивши, що спочатку Україна має дбати про свою країну.
У відповідь на це представник МЗС України Олег Ніколенко заявив , що Гарібашвілі повторив тези російської пропаганди у підготовці Україною державного перевороту в Грузії, втягуванні її у війну з Росією, відправленні сил для розпалювання громадянської війни.
“Ми категорично відкидаємо подібні інсинуації, які не мають нічого спільного із реальністю. Не там шукає ворога грузинська влада”, – заявив Ніколенко.
Представник українського зовнішньополітичного відомства висловив упевненість, що заяви грузинських політиків не зможуть похитнути міцних відносин дружби українського та грузинського народів.
Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив , що збереження демократії в Грузії є ключовим завданням усієї світової спільноти, оскільки влада цієї країни наповнена агентами Росії.
“Грузинський народ це розуміє, десятки тисяч молодих людей у Грузії це розуміють, а прем’єр-міністр вдає, що не розуміє. Думаю, що почне розуміти тоді, коли будуть опубліковані рахунки та транзакції його найближчого оточення”, – зазначив він.
Арахамія також закликав припинити залякувати грузинський народ тим, що нібито в Україні бажають Грузії війни.
“Ми, як ніхто інший, розуміємо, що таке війна і нікому таких страждань, окрім Росії, побажати не можемо”, – резюмував він.
- Увечері 7 березня в Грузії спалахнули масштабні протести через те, що парламент почав ухвалювати закон, який блокує вступ до ЄС та НАТО.
- Того ж вечора президент Грузії Саломе Зурабішвілі підтримала протестувальників і обіцяла ветувати скандальний закон про «іноагентів».
- Увечері 8 березня протестувальники оточили парламент.
- 9 березня в Грузії відкликали скандальний законопроект про «іноагентів», але протести продовжились.
- Протестувальники вимагали відставки парламенту та проведення нових виборів.