У понеділок, 16 березня, Володимир Зеленський зібрав на зустріч в Офісі президента парламентську фракцію «Слуга народу». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.
За його інформацією, зустріч почалася о 19.30. Мета – припинити всі протести проти створення Консультативної ради з переговорів з окупаційними адміністраціями Донбасу і діяльності радника секретаря РНБО Сергія Сивоху.
Президент збирається домогтися від нардепів відмови від планів по створенню депутатської групи всередині фракції, оскільки такі дії парламентарів стали б «болючим ударом по кулуарній стратегії переговорів в Мінську».
Учасники заходу, як повідомляє журналіст, мають намір також обговорити заходи по недопущенню розповсюдження коронавірусу в Україні. Крім того, український лідер потребує діалогу щодо запровадження ринку землі, щоб продавити в парламенті ухвалення відповідного закону. Зробити це глава держави збирається максимально швидко. Однак на даний момент цю ініціативу підтримує тільки 160-170 нардепів «СН». Тому, за даними Бутусова, Зеленський минулої суботи провів зустрічі з кураторами і власниками» депутатських груп.
Посилаючись на свої джерела, журналіст зазначає також, що головою виборчого штабу по столиці може бути призначений близький до глави ОП нардеп Микола Тищенко, а керівником тіньового штабу – Ілля Павлюк. Його Бутусов називає одним з тіньових спонсорів політсили, який «вимагає собі посаду голови виборчого штабу СН і який обіцяє в обмін на це близько 40 голосів».
Між тим, за відомостями журналіста, досягти домовленостей зі всіма парламентарями та спонсорами Зеленському не вдалося. Зараз у президента немає голосів для прийняття закону про землю.
«Подивимося сьогодні, наскільки переконливим буде президент для своїх депутатів, які починають діяти самостійно, оскільки бачать відсутність системного управління зверху», – резюмував Бутусов.
Нагадаємо, десятки нардепів «СН» виступили проти створення в Мінську в рамках Тристоронньої контактної групи Консультативної ради та більше десятка «слуг» звернулися до РНБОУ з проханням про звільнення Сергія Сивохи.