Президент Німеччини вибачився перед Польщею на двох мовах

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер публічно вибачився перед Польщею за злочини, здійснені німцями під час Другої світової війни. Про це повідомляє Deutsche Welle.

“Я схиляю голову перед жертвами нападу на Велюнь. Схиляємо голови перед польськими жертвами німецького насильницького панування. І я прошу вибачення”, – сказав Штайнмайер.

Штайнмайер визнав військові злочини, скоєні німцями у Польщі під час Другої світової війни, а також злочини проти людяності. Він публічно вибачився під час церемонії пам’яті жертв Другої світової війни у польському місті Велюнь, яка пройшла 1 вересня.

Відзначається, що вибачення президент виголосив на німецькій та польській мовах. Він підкреслив, що злочини війни ніколи не будуть забуті Німеччиною і що це частина історії країни, яку треба пам’ятати.

“Ми хочемо і будемо пам’ятати. І приймаємо ту відповідальність, яку дає нам наша історія”, – сказав Штайнмайер.

Він також подякував Польщі за примирення, яке країна запропонувала Німеччині і додав, що цим шляхом країни підуть разом. Захід пройшов у місті Велюнь ще до сходу сонця і багато людей, які прийшли, тримали в руках свічки.

На церемонію також прибув польський президент Анджей Дуда і у відповідь на вибачення Штайнмайера подякував йому за чесні слова і сміливість глянути правді в обличчя. Дуда погодився з тим, що ніколи не можна забувати про те, що Друга світова війна вплинула на світ.

Всього у заході з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни приняли участь більше 250 людей. Серед них був і український президент Володимир Зеленський. Заходи з ушанування жертв війни також відбудуться у Варшаві та Гданську.

Вранці 1 вересня 1939 року літаки Гітлера почали бомбардувати Велюнь, який не мав для Німеччини стратегічного значення. В результаті нападу 90% центру міста було зруйновано, а шкода у всьому місті за кілька днів атак становила близько 70%. У місті жили 15 тисяч людей, під бомбами загинуло близько тисячі городян.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.