Європейському союзу варто надати Україні, Туреччині «особливий статус» в ЄС, а країнам Західних Балкан – повноцінне членство. Таку думку висловив під час свого виступу на Стратегічному форумі в Бледі президент Словенії Борут Пахор, передає Anadolu.
Дана ідея вже піддана критиці з боку глави зовнішньополітичного відомства Туреччини Мевлюта Чавушоглу.
“Я не знаю, що змінило його думку. Ймовірно, Макрон і хтось ще. Але повинен бути принцип наступності держави, а також ЄС”, – сказав він.
За словами міністра, Туреччина готова повернутися до переговорів з ЄС у тому випадку, якщо будуть обговорюватися стандарти та зобов’язання.
Як відомо, Туреччина заявила, що бажає стати членом Європейського економічного співтовариства (попередник Євросоюзу) ще в 1987 році. Через десять років країна отримала відповідне право, а в 2004 році почалися переговори про приєднання до ЄС. Однак через три роки вони були припинені, оскільки проти членства Туреччини заперечували Німеччина, Франція і кіпрські греки.
Розкритикував ідею президента Словенії на своїй сторінці в Twitter і український дипломат, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.
«Україна не є країною другого сорту, тому не вимагає ніяких “особливих статусів”. Попри її величину, населення, економічний потенціал, стратегічне розташування, дозволю собі зауважити, що вона є не менш важливою для ЄС, ніж, наприклад, Словенія», – написав він.
Раніше повідомлялося, що Україна зробила серйозний крок до об’єднання цифрового ринку з ЄС.