Україна і Молдова мають намір відновити діалог на високому рівні і надати йому динамічний характер, створити необхідні передумови для стратегічного двостороннього співробітництва в інтересах двох держав і народів. Про це йдеться в спільній заяві президента Володимира Зеленського та президента Молдови Майї Санду за підсумками їхньої зустрічі в Києві.
Глави держав домовилися про розвиток регіонального співробітництва з метою вступу до Євросоюзу.
“Виходячи з європейських прагнень України та Молдови та європейського вибору наших народів, підтверджуємо інтерес до поглиблення регіонального співробітництва для реалізації стратегічних цілей наших держав щодо повноправного членства в Європейському Союзі, в тому числі шляхом імплементації Угод про асоціацію з ЄС”, – сказано в заяві.
Глави двох країн заявили про прагнення до зміцнення взаємодії з партнерами в Південно-Східній Європі і Чорному морі, а також підтвердили готовність стати частиною ініціативи “Тримор’я”.
“Ми також підтверджуємо свою готовність продовжувати наші зусилля і загальну координацію Заради зміцнення стратегічного значення ініціативи “Східне партнерство”, заснованої на принципі диференціації та врахування європейських амбіцій країн-партнерів, особливо в контексті підготовки до Саміту Східного партнерства 2021″, – наголошується в заяві.
Зеленський і Санду висловили інтерес до створення нових інфраструктурних проектів, полегшення транзиту і транспортування, а також до розвитку туризму. У рамках зустрічі було підписано Меморандум щодо розвитку транспортно-транзитного потенціалу України та Республіки Молдова.
Для досягнення поставлених цілей передбачено створення автомобільного транспортного коридору, який з’єднає Київ і Кишинів. У перспективі цей коридор зменшить шлях між двома містами до п’яти-шести годин. В рамках Меморандуму також буде здійснено міжнародно-правове оформлення будівництва мосту “Ямпіль-Косеуць”.
Сторони також констатували необхідність подальшої співпраці в енергетичному секторі з метою посилення енергетичної безпеки в регіоні.
Президенти України та Республіки Молдова вирішили створити президентську Раду як новий постійно діючий формат діалогу високого рівня та механізм координації та моніторингу реалізації актуальних завдань співпраці.
- Президент Молдови Майя Санду українською мовою привітала бійців почесної варти.