Референдум, як технологія спілкування з народом, є річчю делікатною, оскільки в історії є приклади, коли всенародне голосування завдало тільки шкоду державі та її громадянам. Про це йдеться в статті Zn.ua.
Автор зазначає, що плебісцит є занадто «технологічною технологією» спілкування з людьми. Тим паче враховуючи те, що в Україні навіть немає закону про референдум.
«Гітлер, завдяки такому “нормальному спілкуванню з людьми”, прокладав собі шлях до влади (а державі — шлях до авторитаризму). 19 серпня 1934 року на референдумі 89,9% німецьких виборців схвалили передачу президентських обов’язків канцлерові Адольфу Гітлеру, наділивши останнього колосальною владою. Успіх низки плебісцитів дозволив фюреру наплювати на міжнародні домовленості та приєднати до Німеччини Рейнську область, Сілезію, Рур, Судети, Австрію і прийняти рішення про вихід із Ліги Націй», – нагадує автор.
Відтоді в Німеччині заборонено проведення загальнонаціонального референдуму.
Нагадаємо, раніше голова Адміністрації президента Андрій Богдан заявив, що влада розглядає винесення на всенародний референдум питання про укладення мирних домовленостей з Росією. За його словами, це дозволить дізнатися думки людей.