“Прокрастинація – характерна риса стратегії Путіна”: Військовий аналітик Роб Лі – про провал стратегії РФ у війні

шойгу

Західний аналітик, науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Роб Лі прокоментував зміни у російській військовій стратегії. Про це повідомляє The New Yorker.

За його словами, однією з характерних рис російської стратегії є прокрастинація. Так, російський диктатор Володимир Путін, перш ніж ухвалити якесь жорстке рішення, вичікує, поки ситуація сповільниться або щось піде не так.

Зокрема, він довго чинив опір оголошенню мобілізації. Громадяни побоювалися, що це може статися ще 9 травня чи пізніше влітку. Але оголошення було лише наприкінці вересня, коли після втрати більшої частини Харківської області та невдалого наступу в Херсонській області вже всім стало очевидно, що росіяни мають недостатньо живої сили, щоб утримувати лінію фронту.

“Короткострокова стратегія, ймовірно, була наступною: «Давайте не допустимо прориву наших ліній, постараємося втримати те, що у нас є, і почекаємо мобілізації. І тоді ми зможемо досягти більшого успіху і навіть, можливо, повернутися до наступу”, – зазначає аналітик.

Говорячи про провал російської стратегії, Лі припустив, що для вторгнення в Україну РФ застосувала шаблон 1968 або 1979 років, коли СРСР вторгався до Чехословаччини та Афганістану. Це здивувало, оскільки в обох операціях росіяни не очікували великого опору і не прагнули знищувати збройні сили цих країн.

Він звертає увагу на те, що російські підрозділи навіть не знали, що йдуть на війну. Більшість солдатів дізналися про це менш як за добу до вторгнення. Їм просто наказали якнайшвидше висуватися в українські міста, і вони вплутувалися в бої, до яких не були готові.

“Складно уявити, наскільки гірше можна підготувати армію до вторгнення, ніж це зробив Кремль. Напрошується висновок, що це була операція ФСБ. План полягав у зміні режиму в Києві, і в спецслужбі, ймовірно, вважали, що в них достатньо колабораціоністів в Україні та що вони можуть зробити це досить швидко. І що російські військові окупують міста, перш ніж ЗСУ встигнуть відповісти. Але виявилися не готовими до опору українців”, – зазначив аналітик.

  • 11 січня новим командувачем російського вторгнення в Україну було призначено начальника Генштабу РФ Валерія Герасимова. Суровікін тепер його заступник.
  • У ISW вважають, що пониження Суровікіна – удар по Пригожину і силовикам.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.