Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Віталій Пономаренко вдруге закрив кримінальну справу за схемою “Роттердам+”. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України.
В НАБУ зазначили, що збираються оскаржувати незаконне рішення Пономаренка про повторне закриття справи “Роттердам+” і готують скаргу на ім’я виконуючого обов’язки керівника САП.
“Сподіваємося на оперативний розгляд”, – додали в НАБУ.
Глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін також відреагувавши на повідомлення про закриття справи.
“Вітаю Зеленського і його генпрокурора з черговою антикорупційною “перемогою””, – написав глава ЦПК.
Шабунін нагадав, що перше рішення Пономаренка антикорупційний суд визнав незаконним і після цього НАБУ кілька разів вимагало у генпрокурора України Ірини Венедіктової “прибрати Пономаренка зі справи” і замінити його будь-яким іншим прокурором. При цьому Венедіктова щоразу відмовляла в цьому.
“Чи санкціонував цю історію Зеленський? Не уявляю, що Венедіктова зробила це без його дозволу. Особливо, враховуючи компліментарний для ОП контент медіахолдингу Ахметова”, – заявив Шабунін.
На його думку, якщо президент не знав про закриття справи вдруге, це говорить про його некомпетентність і про те, що “навіть Венедіктова може його розвести”. Однак Шабунін схильний думати, що український лідер все ж санкціонував це рішення.
“Принагідно нагадую про його (Зеленського) питання Порошенку під час передвиборчих дебатів на стадіоні: “Пане президенте, скільки особисто вам занесли за “Роттердам+?”. НАБУ оскаржило закриття справи в. о. керівника САП Максиму Грищуку. Зараз доля справи в його руках”, – підсумував глава ЦПК.
- У серпні 2020 року САП закрила кримінальне провадження у справі отримання збитків від впровадження формули ” Роттердам+”.
- 24 вересня того ж року ВАКС відмовився відновлювати справу «Роттердам+».
- 18 грудня 2020 року Антимонопольний комітет України закрив справу за схемою “Роттердам+”.