Прощавайте МВФ і інвестори: Західні експерти відреагували на зміну Кабміну в Україні

Зміни в українському уряді впливають на ринок українських облігацій, які ось вже другий день падають на тлі перестановок в Кабінеті міністрів. Про це пише Reuters.

Заміна керівництва фінансово-економічного блоку уряду може спонукати інвесторів, які раніше активно купували українські державні облігації, припинити інвестувати в країну. Довіра інвесторів похитнулася, а переговори з МВФ стають ще більш складними, кажуть американські експерти.

Те, що зміна уряду відбулася під час важливих переговорів з МВФ може відлякати іноземних інвесторів, які раніше активно інвестували в Україну, розповів “Голосу Америки” нью-йоркський фінансист Нік Стедміллер.

“Звільнення досвідченого авторитетного міністра фінансів посеред переговорів з МВФ не може позитивно позначитися на довірі іноземних інвесторів”, – заявив Стедміллер.

Він визнає – до цього інвестори “мали великий рівень оптимізму щодо майбутнього України”. Однак проблема може виявитися більше, бо наступник Маркарової на посаді Ігор Уманський “раніше висловлював скептичне ставлення до співпраці з МВФ”.

“Створюється враження, що швидке укладення угоди з МВФ не є пріоритетом нового українського уряду”, – зазначив Стедміллер.

Експерт зазначив, що уряду України необхідно прийняти умови, необхідні для отримання угоди з МВФ, а тільки після цього продовжувати земельну реформу.

“Прощавай МВФ, прощавай довіра інвесторів до облігацій. Привіт вищій (борговий – ред.) тягар на уряд (і українських платників податків)”, – прокоментував зміни в уряді експерт “Центру міжнародного приватного підприємництва” США Ерік Гонц.

Гонц назвав “безвідповідальною” зміну керівництва Міністерства фінансів у той час, коли світові фінансові ринки нестабільні, зокрема через поширення коронавірусу та інших факторів.

“Можливо, хтось переконав президента, що Україні не потрібен МВФ. Можливо, у короткостроковій перспективі Україні і не так сильно потрібна програма МВФ, але надалі перед Україною може виникнути потреба отримати підтримку МВФ, а для цього потрібні тривалі переговори”, – додав Гонц.

Потік інвестицій в Україну може припинитися після перестановок в уряді, вважає Еліна Рибакова, заступник головного економіста Міжнародного інституту фінансів – впливової асоціації фінансового сектора США.

Україна отримала значні вливання капіталу в якості авансу за:

  • програму МВФ
  • вирішення питання “Приватбанку”
  • економічні реформи (земельна і реформа ринку праці)
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.