Проста інструкція з вирощування кактуса

Колючі сукуленти — екзотичні рослини, що привертають увагу формою та видом. Часом спроба їх виростити закінчується невдачею. Річ у тім, що необхідно докласти трохи зусиль, і ви зрозумієте, що кактус невибагливий і чуйний. Він прекрасно доповнить інтер’єр і подарує максимум позитивних емоцій, коли випустить бутони.

Зважитися завести колючу рослину варто, якщо побачите екземпляр, що вам підійде. Якщо маєте бажання, паросток можна отримати з насіння. Нескладно виростити квітку з відростка. Майбутньому власнику варто знати, що батьківщиною кактуса є пустеля, тому й умови йому треба створювати відповідні.

Що потрібно знати

Рослина погано вегетує, якщо її розмістити на вікні, розташованому в північній стороні. Їй потрібно багато сонячного світла, інакше вона може загинути. У тіні сукулент ніколи не зацвіте, але ж як приємно спостерігати за запашними бутонами, що розпускаються, вони такі ніжні й тендітні.

Не можна допускати, щоб коріння квітки замокло. Це викличе гниття стебла й подальшу загибель. У літню пору кактуси допускається виносити на терасу або балкон, тільки за умови, що на них не буде потрапляти дощова вода. Це безпечно, але необхідно виключити її застій у ґрунті.

Перший досвід вирощування

Щоб посадити рослини, необхідно придбати:

Посів насіння рекомендовано виконувати навесні. Паростки будуть отримувати достатню кількість сонячного світла, що позитивно позначиться на вегетації. Однак розміщувати горщики на підвіконні не рекомендовано, щоб виключити опіки. Вплив ультрафіолету не принесе шкоди рослинам, яким вже більше ніж рік. У попередній період їх встановлюють на таке місце, куди потрапляють непрямі сонячні промені.

Посівному матеріалу необхідно створити тепличні умови. Потрібно підтримувати температурний режим в межах 25-30 ℃. Квітникарю слід стежити за вологістю субстрату. Дотримання правил агротехніки сприяє швидкому формуванню кореневої системи. В осінній і зимовий період кактуси легко переносять зниження температури. Комфортні умови для нього — 15-18 ℃.

Корисна інформація:

  1. Якщо в будинку недостатньо сонячного світла, можна використовувати фітолампи. Полив рослин здійснюють у міру висихання ґрунту. В період спокою часто зволожувати субстрат не рекомендується. 
  2. Ґрунтова суміш для кактуса не повинна бути щільною, достатня кількість піску сприяє надходженню необхідних речовин в кореневу систему. На дно горщика обов’язково треба покласти дренаж, щоб виключити застій води.
  3. Пересаджування сукулента здійснюють у міру потреби. Він може рости в одній ємності кілька років.
  4. Рослина чутлива до внесення добрив. Підживлення здійснюють тільки в теплу пору року, коли кактус знаходиться у фазі вегетації.
  5. Новачкам краще вибирати невибагливі сорти, тоді вже точно вдасться дочекатися цвітіння колючої кульки.

Не допускайте помилок в агротехніці. Дуже часто власники проводять рясні поливи, що викликає захворювання — гниття кореневої системи, появу борошнистого червця або кліщів. В іншому складнощів при вирощуванні кактусів в домашніх умовах не виникає.

 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.