Прикордонники візуально оглядають прибулих з Італії. Це не відповідає рекомендаціям ВООЗ

Співробітники Держприкордонслужби України пильно спостерігають за громадянами Італії, які прибувають в країну через поширення коронавірусу за межами Китаю. Про це заявив прес-секретар служби Андрій Демченко, передає «Інтерфакс-Україна».

«За нами залишається тільки посилене спостереження за пасажирами, як в авіаційних пунктах пропуску, так і на автомобільних та залізничних пунктах пропуску», – сказав він.

Прикордонник додав, що інформація про ситуацію з поширенням китайського вірусу доведена до всіх підрозділів.

При чому він уточнив, що це спостереження носить виключно візуальний характер. У тому випадку, якщо у прикордонників виникнуть сумніви про стан здоров’я італійців в Україні, гостям буде запропоновано звернутися за медичною допомогою, відповідні служби в аеропортах будуть повідомлені.

Демченко стверджує, що прикордонники поводилися так з самого початку виникнення загрози розповсюдження коронавірусу у світі, а зараз просто більше стали приділяти уваги саме італійцям.

У коментарі InfoResist Демченко зазначив, що температуру міряти можуть санітарно-карантинні підрозділи по лінії МОЗ.

“Наскільки ми бачили, прямі рейси які слідували з Китаю, такі заходи проводилися. Тому фактично досить сил і ресурсів для того, щоб проводити і на окремих напрямках, зокрема і даному випадку з Італії”, – додав він.

Судячи з його слів, зараз Міністерство охорони здоров’я не проводить додатковий огляд громадян які прибули з Італії. Офіційних повідомлень від МОЗ з цього приводу також не надходило.

Рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує проводити скринінг прибуваючих пасажирів. Зокрема, вимірювати температуру тіла всіх пасажирів.

«Водночас, така міра може виявитися неефективною щодо пасажирів, у яких не закінчився інкубаційний період, або осіб, які збивають температуру під час поїздки, і може бути пов’язана з великими витратами. Більш адресний підхід та організація скринінгу тільки пасажирів, що прибувають прямими рейсами з районів, де стався спалах вірусу, міг би бути більш ефективним і менш витратним», – йдеться в повідомленні.

У ВООЗ наголосили, що контроль температури повинен супроводжуватися поширенням інформації про наявні ризики. Вона може поширюватися на плакатах, листівках, у вигляді повідомлень на електронних носіях і т. д. з метою підвищення обізнаності пасажирів про прояви та симптоми хвороби.

Також необхідно створити належний механізм збору та аналізу даних, зокрема про кількість пасажирів, які пройшли контроль і виявлених серед них підтверджених випадків.

«Органам охорони громадського здоров’я слід посилити співпрацю з операторами авіаперевезень з питань реагування на випадки хвороби на борту повітряного судна та обміну даними про виявлення пасажирів з респіраторними захворюваннями відповідно до рекомендованим ІАТА порядком дій членів екіпажу в разі підозри на наявність джерела інфекційного захворювання на борту повітряного судна», – додали у ВООЗ.

Нагадаємо, що Італія займає третє місце в світі за кількістю заражених вірусом Covid-19 після Китаю і Південної Кореї.

Раніше повідомлялося, що в Італії вже виявлено 152 випадки захворювання від коронавірусу, три людини померли.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.