Київ погодиться на проведення виборів на окупованих територіях Донбасу тільки на основі українського законодавства. Про це заявив міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко в інтерв’ю «Українській правді».
“А чесні вибори на Донбасі можливі, тільки якщо вони проводитимуться нами за нашими законами. Щоб наша ЦВК, наше казначейство зайшли туди для оплати, наш спецзв’язок встановив сервери і забезпечив передачу протоколів у електронному вигляді, щоб були спостерігачі, щоб у виборах брали участь усі партії, які захочуть”, – зазначив очільник МЗС.
За його словами, оцінювати чесність можливих виборів буде Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.
“Згадайте всі минулі вибори в Україні: ми з вами можемо скільки завгодно стверджувати, що наші вибори – найчесніші у світі. Але для всіх визнання їхньої чесності відбувається тільки коли ОБСЄ скаже: “так, в принципі, нормально”, – сказав Пристайко.
Він наголосив, що залишається відкритим питання, яким чином проводити голосування для переміщених осіб.
Також Пристайко пояснив, що пропозиції президента Володимира Зеленського з врегулювання ситуації на сході України передбачають низку кроків по відновленню зв’язків з жителями окупованих територій. Зокрема, планується відновити виплату пенсій та оплату послуг.
“Ми відновили оплату послуг, які ми надаємо, тобто нам з тієї сторони сплачують за воду. Зараз ми готуємося замінити наказ про список товарів, людям дозволено перевозити через контактну лінію, на список того, що заборонено перевозити”, – зазначив міністр.
При цьому він запевнив, що Україна повністю не скасовує економічну блокаду, оскільки її умовою є повернення підприємств.
“Але є блокада підприємств, а, наприклад, товари щоденного вжитку, для наших громадян. Навіть з точки зору економіки, чому ми не можемо продавати наші товари? Нехай на полицях стоїть ряжанка з українським прапором, а не російська чи білоруська, правда?”, – додав Пристайко.
Він додав, що в план Зеленського також входить ремонт мосту в Станиці Луганській та обмін полоненими.
Нагадаємо, що українська сторона в Тристоронній контактній групі назвала умови, які необхідні для реалізації “формули Штайнмайєра”.