З Приватбанку не будуть стягувати 7 млрд гривень за депозитними договорами компаній, що належать сім’ї Суркісів. Поки не існує чіткого механізму, як це зробити. Про це міністр юстиції Денис Малюська написав у Facebook.
“ДВС повідомить Приватбанк про необхідність виконання ухвали суду, напевно оштрафує банк за невиконання і направить матеріали в правоохоронні органи (саме такий алгоритм прописаний в законі). Ніхто ніяких грошей нікому не перерахує. Іншого сценарію розвитку подій уявити складно оскільки ухвалу Печерського районного суду від 2017 року я і зараз не дуже розумію як можна добровільно або примусово виконати”, – заявив Малюська.
За його словами, розв’язка настане не раніше розгляду Великою палатою Верховного суду справи про законність конвертації депозитів в акції (bail-in) в червні цього року.
“Ми не стягуємо і не вимагаємо стягнути 7 млрд гривень (або 250 млн доларів) з “Приватбанку”. Ми виконуємо ухвалу суду, яка вимагає від Приватбанку обслуговування депозитів (і біс його знає як це зробити)”, – додав міністр.
Нагадаємо, члени сім’ї Суркісів хочуть довести в суді, що не пов’язані з «ПриватБанком», і, відповідно, визнати недійсним договір обміну їхніх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції фінустанови (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.
15 квітня Київський апеляційний суд залишив у силі постанову судді Печерського районного суду по фактичному стягненню з «Приватбанку» 259 млн дол. на користь офшорних компаній, пов’язаних з Суркісами.
Додамо, що від підсумків цього судового процесу може залежати хід трирічної судової війни між Ігорем Коломойським і державою за законність націоналізації «Приватбанку». Всі судові процеси в українських судах за позовами колишніх акціонерів «Приватбанку» призупинено до розгляду справи сім’ї Суркісів.