Путін-матрьошка, реальна Смерть і гумор на війні: чому український фільм “Наші котики” сподобається глядачам

В український прокат вийшла українська комедія Володимира Тихого про війну на Донбасі «Наші котики». Власне, повна назва картини звучить так: «Наші котики або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з тимчасовими елементами військового стану». Зазначимо, що одним із продюсерів фільму стала Уляна Супрун, яка нещодавно вказала на виклики для здоров’я. Чому фільм обов’язково треба подивитися і як можна сміятися про війну – в нашому огляді.

«Наші котики»: сюжет фільму

Осінь 2014 року, перший рік війни на сході України. На дальню позицію під Донецьком прибувають троє добровольців – продавець квітів, інженер і актор. Позивні цих хлопців – Грін, Професор і Літо. У цієї позиції цікава назва «Туалет», а все через те, що оснащена красивим дерев’яним нужником за версією ОБСЄ.

Пізніше в компанію до цих трьох, потрапляє журналістка Оля, яка марить сенсаціями, і капелан. І далі показано, як цій компанії вдається відбити атаки «сепаров», «чеченів», «російського спецназу» – ну ціла масштабна операція по винищуванню бійців!

«Путін-матрьошка і АТО-шник з крилами»

Здавалося б, як можна зняти комедію про війну? Але, насправді, це всього лише стереотип, мовляв, про війну можна говорити тільки пафосно і з великою часткою драматизму. У автора не було ідеї створити фільм-антипод «Кіборгів», а просто показати війну з іншого боку. А, як відомо, одна війна зазвичай різна для кожного з нас.

“Наші котики”

Виявляється, що гумор цілком доречний, а в цій картині його вистачає. І дуже добротний. Досить «чорнушний» про противника і добрий про наших хлопців. До речі, Володимир Тихий сам написав сценарій і використовував у ньому багато військових байок і різних смішних історій, які йому надіслали бійці.

Примітно і те, як режисер показав персонаж Смерть. Вона тут реальна і її тут не раз ганяли. Герої “Наших котиків” жартували, бачили безглузді сни про Путіна-матрьошку, відбивали атаки, співали «Пливе кача», мріяли. Найголовніше, що ти віриш тому, що показано на екрані. Розрив шаблонів поступово змінюється реальною сміхотерапією, тому фільм однозначно потрібно дивитися.

Нагадаємо, раніше ми зробили огляд військового фільму Сема Мендеса “1917”.

Аліна Бондарєва

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.