Путін вступив у конфлікт на Близькому Сході і хоче стати однією з його ключових сил

У понеділок, 16 жовтня, прем’єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу провів телефонну розмову із президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомляє пресслужба Кремля.

Російська влада заявила, що готова працювати для “мирного врегулювання конфлікту політико-дипломатичними засобами”.

“Президент Росії висловив щирі співчуття рідним та близьким загиблих ізраїльтян, акцентував рішуче неприйняття та засудження будь-яких дій, жертвами яких стає цивільне населення, зокрема жінки та діти”, – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що Путін “поінформував про кроки, які робляться Росією з метою сприяння нормалізації обстановки, недопущення подальшої ескалації насильства і запобігання гуманітарній катастрофі в Секторі Газа”. Представництво повідомляє, що Путін поділився деталями сьогоднішніх телефонних розмов із лідерами Палестини, Єгипту, Ірану та Сирії.

“Підтверджено принципову готовність російської сторони і надалі вести цілеспрямовану роботу в інтересах припинення палестино-ізраїльської конфронтації та досягнення мирного врегулювання політико-дипломатичними засобами”, – заявили в представництві.

Як пише “Агентство. Новости“, це свідчить про амбіцію Москви стати однією з ключових сил конфлікту. Спостерігачі кажуть, що війна на Близькому Сході змінює глобальний баланс сил на користь Росії та Китаю.

У жодному з повідомлень Кремля про переговори не йдеться про ХАМАС і відповідно не дається оцінка діям угруповання.

Ще чіткіше оцінка Москвою ситуації на Близькому Сході прозвучала на нараді в Ново-Огарьово, в якій взяли участь міністр оборони РФ Сергій Шойгу, директор ФСБ Олександр Бортніков, директор СЗР Сергій Наришкін, директор Росгвардії Віктор Золотов та заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков.

«Ситуація у зоні конфлікту на Близькому Сході має тенденцію до загострення, за нашою оцінкою. Операції, які проводить ізраїльська армія, мають невибірковий характер. Зберігається загроза наземної операції, входження до Гази. Територія цього анклаву та жителі, які перебувають там, фактично опинилися у стані гуманітарної катастрофи», – заявив Рябков.

Те, що Росія має намір зайняти пропалестинську позицію, стало зрозумілим із заяви Путіна, яку він зробив на четвертий день нападу ХАМАС на Ізраїль. Через три дні він пояснив свою позицію у більш зрозумілій для масової аудиторії формі.

«Щодо сектору Газа можуть бути вжиті заходи воєнного та невоєнного характеру такого ж плану, як і під час блокади Ленінграда за часів Другої світової війни», – сказав російський диктатор.

Це по суті прирівнювало Ізраїль до нацистів, пише The Wall Street Journal.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.