Президент Росії Володимир Путін не побачив “урахування ключових вимог” РФ у відповідях США і НАТО на російські вимоги щодо “гарантій безпеки”. Про це він заявив на прес-конференції після зустрічі з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.
“Звичайно обговорювалося питання, пов’язане з урегулюванням українського конфлікту… Ми також провели обмін думками з приводу російських пропозицій США і НАТО про надання Росії довгострокових юридичних гарантій безпеки. Уважно аналізуємо отримані 26 січня від США і НАТО письмові відповіді. Але вже зараз ясно, що принципові російські занепокоєння виявилися проігнорованими”, – сказав Путін.
За його словами, російська сторона не побачила “адекватного врахування трьох ключових вимог, що стосуються недопущення розширення НАТО, відмови від розташування ударних систем озброєння поблизу кордонів РФ, а також повернення військової інфраструктури блоку до стану 1997 року, коли був підписаний основоположний акт Росія-НАТО”.
Крім того, російський лідер знову повторив тезу про те, що Сполучені Штати і НАТО посилаються на норму, що ця держава може сама вибирати спосіб забезпечення свого захисту. Однак, на думку Путіна, не можна “допускати зміцнення будь-якої безпеки коштом безпеки інших держав”.
- США і НАТО відповіли відмовою на вимоги Росії по “гарантіям нерозширення”.
- Глава МЗС РФ Сергій Лавров стверджує, що США у своїй відповіді не заявляли про відмову від розширення НАТО на схід.
- 1 лютого ЗМІ писали про те, що РФ відправила США письмову відповідь з приводу “гарантій безпеки”, проте прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков уточнив, що відповідь ще готується.