Путін запевняє африканських лідерів, що логіка війни “бездоганна” і дітей з України вивозили “законно”

путин путін

Російський диктатор Володимир Путін запевняє африканську делегацію, що його логіка щодо війни проти України нібито є “бездоганною” з погляду міжнародного права та статуту ООН. Про це повідомляє “Інтерфакс“.

“Саме київський режим розв’язав цю війну в 2014 році. Ми відповідно до 51-ї статті статуту ООН мали право надати їм (псевдореспублікам – ред.) допомогу, посилаючись на пункт про самооборону. Шановні колеги, ця логіка, яка була викладена, на мій погляд і погляд моїх колег та експертів, є бездоганною з погляду міжнародного права та статуту ООН”, – сказав Путін на зустрічі з лідерами низки африканських держав у Петербурзі.

За словами Путіна, Росія нібито мала право визнати “незалежність” окупованих районів Донецької та Луганської областей відповідно до статуту ООН.

“Ці території мали право оголосити про свою незалежність. Отже, у нас виникло право їх визнати. Ми це зробили. А потім, підписавши з ними договір про дружбу та взаємодію, ми у повній відповідності до статуту ООН мали право це сприяння їм оказати. Тому що київський режим зробив багаторазові спроби розв’язати цю проблему збройним шляхом”, – заявив Путін.

Російський диктатор також повторив, що Україна, а не Росія, відмовляється від “мирних переговорів”.

Як передає “ТАСС“, він навіть показав керівникам країн Африки парафований проєкт договору з Україною, який готувався у березні 2022 року у Стамбулі. Путін також збрехав, що Росія нібито абсолютно легально вивозила дітей з України і ніколи не була проти їхнього возз’єднання із сім’ями.

Українська правда” пише, що перед цим президент Сенегалу Макі Салл на зустрічі з Путіним заявив, що мирний діалог між Росією та Україною має бути побудований на засадах статуту ООН.

“Вчора ми були в Києві і передали послання, розповіли про наші добрі послуги та вислухали також президента Зеленського. Я зазначив, що діалог – це не виключена опція, хоча були названі умови і серед них – це дотримання Статуту ООН”, – сказав він.

Президент ПАР Сиріл Рамафоса висунув план щодо врегулювання війни, один із пунктів якого стосується депортованих до Росії дітей.

“Ці діти мають повернутися туди, звідки вони прибули – до своїх будинків”, – сказав Рамафоса.

  • 16 червня у Києві президент України відповів африканським лідерам щодо мирних переговорів з РФ.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.