У четвер, Верховна Рада в другому читанні прийняла рішення про повернення в КК статті про покарання за незаконне збагачення. Про це повідомляє «УП».
Законопроект №1031 був підтриманий 259 нардепами.
Представляючи законопроект, голова антикорупційного комітету Анастасія Красносільська, зазначила, що будь-якій людині зрозуміло, що в разі, якщо суддя чи прокурор, живучи на скромну зарплату, живе на шикарній віллі і вона зареєстрована на маму чиновника, то, найімовірніше, йдеться про корупцію.
“Що пропонує цей законопроект до другого читання? Відповідальність за незаконне збагачення пропонується встановити в разі, якщо придбані чиновником активи більш ніж на 6,5 млн грн. перевищують його законні доходи”, – сказала вона.
Разом з тим, за її словами, документ містить цивільну конфіскацію майна, “якщо сумнівні доходи чиновника коштують більше, ніж його законні доходи, починаючи з 1 млн грн.”.
“Ці два механізми (відповідальність та конфіскація – ред.) будуть працювати разом і відповідно за найбільші крадіжки- кримінальна відповідальність, менше – громадянська конфіскація… Механізм цивільної конфіскації передбачає рішення суду. Передбачає, що прокуратура повинна збирати докази, йти в суд, і тільки в тому випадку, якщо суд погоджується з поданими доказами, настає цивільна конфіскація”, – сказала Красносільська.
Усім цим буде займатися НАБУ, САП і ВАКС.
Нагадаємо, Конституційний суд скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачала покарання для чиновників за незаконне збагачення. Це рішення розкритикували МВФ, посли США і ЄС.
11 вересня, Верховна Рада проголосувала в першому читанні за президентський законопроект №1031 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та покарання за придбання таких активів».