Рада суддів обрала кандидатів до Етичної ради

Рада суддів на засіданні 23 жовтня обрала кандидатів до першого складу Етичної ради за своєю квотою і направила до Вищої ради правосуддя.

У рейтинговий список кандидатів після голосування вийшли суддя Верховного Суду в касаційному кримінальному суді Лев Кишакевич, суддя Київського апеляційного суду Юрій Трясун, суддя у відставці Володимир Сіверін, а також суддя Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді Тетяна Чумаченко.

Як пише Центр протидії корупції (ЦПК), щонайменше двоє з делегованих Радою суддів кандидатів мають сумнівну репутацію і явно не відповідають критеріям доброчесності.

Так, Юрій Трясун пройшов “фейкове” кваліфікаційне оцінювання в листопаді 2016 року, яке не передбачало участі громадськості та звільнення недоброчесних суддів. Таке оцінювання тоді пройшли всі судді апеляційних судів Києва.

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді за 2016 рік, його рідний брат, Трясун Павло Ростиславович, щонайменше з 2012 року обіймав посаду командира полку міліції особливого призначення “Беркут” в Київській області.

За інформацією “Наших грошей”, в 2011 році Павло Трясун отримав 20 тисяч гривень заохочення “до Дня міліції” в 2011 році. Про це свідчать дані таємної бухгалтерії Януковича, знайденої в Межигір’ї. Відповідні матеріали було оприлюднено на порталі “YanykovychLeaks”.

Примітно, що в 2016 році Трясун в складі колегії суддів звільнив з тримання під вартою беркутівця Олександра Бєлова, обвинуваченого у вбивствах на Кріпосному провулку в Києві 18 лютого 2014 року.

Суддя у відставці Володимир Сіверін  під час співбесіди продемонстрував неспроможність логічно формулювати думки на належному для судді рівні. Ось кілька його цитат з сьогоднішньої співбесіди:

“Конкретно по Етичній раді багато питань. Як же нам оцінити робітника ВРП, тойсть застосовувати якісь там бали 1,5, 10 чи 20, чи казати достойний чи не достойний, якщо ви мене виберете, то будемо обговорювати з членами цієї ради і доходити якихсь сумісних рішень”;

“Я досить комунікаційна людина. Я близнюк по гороскопу, цим все сказано. І 10 років працював головуючим в колегії. І в нас ні один раз не було сварки. Були розбіжності, були думки свої. Але ж вони закінчувались якимсь своїми угодами. Не угодами, а досягненнями якойсь своєї думки. Я вважаю, що ми всі люди, але ж є певні такі методи, як принциповість, тобто окрем того, що я можу подумати і піти на поступки, але в роботі я можу прінципіальну позицію вибрати, і настояти на неї і доказати правильність цієї позиції”.

За інформацією DEJURE, суддя неодноразово ухвалював свавільні рішення. Крім того, керівник апарату суду скаржилась на те, що як голова суду Сіверин нібито здійснював тиск на працівників суду та підбурював їх вчиняти дії за межами повноважень, зокрема, втручатись в автоматизовану систему розподілу справ.

Як зазначає ЦПК, Рада суддів майже два місяці ігнорувала пряму норму закону, не делегувавши представників до Етичної ради, що заблокувало судову реформу.  Тепер же Вища рада правосуддя зобов’язана до 28 жовтня сформувати Етичну раду, яка  вже на початку листопада зможе розпочати свою роботу.

У ЦПК нагадали, що Етична рада оцінюватиме на доброчесність усіх кандидатів до ВРП незалежно від суб’єкта призначення (обрання), тобто суддів, адвокатів, прокурорів тощо. Самі суб’єкти призначення розглядатимуть лише ті кандидатури, які успішно пройшли перевірку Етичної ради.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.