Верховна Рада 17 жовтня ухвалила законопроєкт про посилення фінансового моніторингу політично значущих осіб. Це була одна з вимог МВФ на шляху до Євросоюзу. Про це у Telegram повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Парламент в цілому ухвалив законопроєкт №9296-д про посилення фінансового моніторингу PEP (Politically Exposed Person). “За” проголосували 276 парламентарів.
“Головна новація: замість трьох років після посади, топ-посадовці (PEP) будуть фактично мати довічний статус РЕР.
Але одночасно законопроєктом посилюється відповідальність СПФ (наприклад, банків) за необґрунтовану відмову користувачам фінансових послуг”, – повідомив він.
Депутат додає, що редакція затверджена до другого читання зараз відповідає стандартам AML/CFT. Та буде зарахована як виконання вимог МВФ.
“Конкретно номер 14-ий structural benchmark, який мав бути виконаний до кінця вересня поточного року. Також це останній крок для початку перемовин про членство України у ЄС”, – написав нардеп.
Політично значущими особами в Україні вважаються люди, які обіймають чи обіймали важливі державні посади (президенти, прем’єри, міністри та їхні заступники, депутати, політичні діячі вищих рангів, високопосадовці судової системи, правоохоронних органів, юстиції, оборони, керівництво Національного банку тощо), члени їхніх сімей і пов’язані особи (наприклад, ділові й бізнес-партнери).