Рада ухвалила в першому читанні закони про національний опір і збільшення чисельності ЗСУ

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, яким пропонується збільшити чисельність Збройних сил України на 11 тисяч військовослужбовців.

За відповідний законопроект №5558 проголосували 320 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, збільшення чисельності ЗСУ необхідне для створення і забезпечення функціонування сил територіальної оборони ЗСУ, а також для розвитку Сил спеціальних операцій ЗСУ в інтересах формування руху опору, створення якого передбачено законопроектом “Про основи національного спротиву”.

У супровідних документах до законопроекту наголошується, що із загальної чисельності ЗСУ (261 тис. осіб) кількість військовослужбовців становитиме 215 тисяч, а для реалізації законопроекту тільки в 2022 році – з моменту вступу документа в силу – необхідно 2,5 млрд грн бюджетних коштів.

Також парламент ухвалив у першому читанні законопроект №5557 “Про основи національного спротиву”. За проголосували 318 депутатів.

Відповідно до законопроекту, національний спротив є складовою частиною комплексної оборони держави, що включає в себе комплекс заходів для максимально широкого залучення громадян України до забезпечення військової безпеки, суверенітету і територіальної цілісності країни, стримування і відсічі агресії.

При цьому, загальне керівництво національним спротивом здійснює Верховний головнокомандувач збройними силами-президент України.

Складовими національного спротиву є територіальна оборона (ТО), рух опору та підготовка громадян України до національного спротиву. Безпосереднє керівництво ТО здійснює Головнокомандувач ЗСУ через командувача силами ТО ЗСУ.

Законопроект передбачає, що в рамках системи ТО можна також створювати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати власну мисливську зброю.

Сили ТО повинні діяти за територіально-зональним принципом, поза районами, де ведуться військові (бойові) дії. Однак за рішенням Головнокомандувача ЗСУ їх можна залучати до виконання завдань за межами своєї зони ТО для нарощування сил і засобів для стабілізації обстановки у відповідних зонах.

Автори законопроекту пропонують, що введення руху спротиву здійснюватиметься з настанням особливого періоду на тимчасово окупованій території України.

Провідна роль в організації, підготовці, підтримці та виконанні завдань спротиву повинна належати Силам спеціальних операцій (ССО) ЗСУ, а керівництво рухом спротиву здійснюватиме командувач ССО.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.