Рада ухвалила закон про масове тестування на COVID-19 і прирівняла медиків до статусу військових

Парламент сьогодні, 7 травня, ухвалив за основу і в цілому законопроєкт №3380, який передбачає обов’язкове масове тестування населення та медиків на коронавірус.

За проєкт закону проголосували 336 народних депутатів, проти – один.

Згідно з законопроєктом, тестування є обов’язковим для громадян, які звернулися за медичною допомогою з ознаками коронавірусної інфекції, і для тих, хто контактував з хворим на COVID-19.

Окрім того, обов’язковому регулярного тестуванню підлягають медики та інші працівники медичних установ, які допомагають хворим на коронавірус. Також регулярно робити тести повинні особи, які здійснюють заходи щодо запобігання поширенню COVID-19, зокрема співробітники поліції і Нацгвардії. При чому це стосується навіть тих, хто не контактував з інфікованим.

Також законопроєкт передбачає, що громадяни, які через проведення заходів з протидії пандемії були змушені відправиться на самоізоляцію, отримуватимуть допомогу з тимчасової непрацездатності в розмірі 50% від середньої зарплати (незалежно від страхового стажу).

Медики, які теж пішли на самоізоляцію через контакт з хворим або самі проходять лікування, отримуватимуть допомогу в розмірі 100% від середньої зарплати.

До заходів з протидії коронавірусу, зокрема до проведення масового тестування, відтепер допускатимуться на волонтерських засадах лікарі-інтерни та лікарі-спеціалісти без підтвердження їхньої кваліфікації.

Рада прирівняла медпрацівників до статусу військовослужбовців

Верховна Рада також сьогодні ухвалила проект закону №3376-1 “Про внесення змін до статті 39 закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”. Тим самим парламент прирівняв медпрацівників, смерть яких настала внаслідок COVID-19, до статусу військовослужбовців, загиблих при виконанні обов’язків військової служби.

У законопроєкті №3376-1 вказано, що члени родини померлого від коронавірусу медпрацівника користуються такими ж правами і гарантіями, як і родичі загиблого військового.

У разі смерті медика страхова виплата проводиться у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року. Виплата разова і ділиться на рівні частини між членами сім’ї.

Якщо медичний працівник отримав інвалідність внаслідок захворювання коронавірусом, то він отримує страхову виплату в розмірі не менше 300 прожиткових мінімумів. Розмір виплати залежить від групи інвалідності та ступеня втрати працездатності.

Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який визначає поняття «самоізоляція» і «обсервація».

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.